Napsali o nás – Praha

Bylo velmi zajímavé, pozorovat pokroky mého dítěte během školního roku. Nikita chodí do školy rád. A všimla jsem se, ze ví, co přesně nechápe. Když jsme četli knížku, zaznamenala jsem, že ho to nebavilo, ale dělal to pro mne. Potom začaly problémy, syn ze začal vztekat. Manžel zasáhl do konfliktu a zeptal se Nikity co četl jako poslední a jakému slovu nerozuměl. Nikita to slovo našel ihned. Okamžitě jsme si ho vysvětlili. Další den si syn vzpomněl na ještě jedno sousloví, které mu dělalo problémy. Když jsme sousloví objasňovali, tak jsem zjistila, ze to v něm vyvolávalo strach a nejistotu a měl k tomu vymyšlenou nesprávnou definici a k tomu i další situace, např. že mu může hrozit nebezpečí. Po objasnění měl dobrou náladu a zajímal se o další informace ohledně správné definice a života vůbec. Od této doby jsem získala ještě větší důvěru v učitele a metodu, využívanou ve škole Basic. V této škole se opravdu pečlivě sleduje, zdali děti všemu rozumí. Můj syn chodí i do jiných vyučovacích kroužků. Ze všech ale preferuje Basic nejvíce. A my, jako rodiče, taky. Děkuji všem, kteří se ve škole Basic starají a vzdělávají naše dítě. O. Bočková

 

Rok 20014/2015 byl Sofinčin druhý rok tady ve škole a pozoruji na Sofince pokroky v mnoha ohledech. Jsem ráda, že si děti píšou bodíky a měří si tak kolik udělaly úkolů, aby měly zkušenost s tím, jak mít svoje studium mít pod svou vlastní kontrolou. Sofča také vyrobila kupu výtvorů, takže jsme měli opravdu radost! Děkuji! paní H.

 

Mne osobně první příjemné překvapení potkalo hned první den, kdy jsem do ZŠ Basic vešla - osobní přístup, milé a vstřícné jednání, ochota a empatie mne zaujaly a nebojím se říct nadchly. První, co jsem si v duchu řekla bylo: „To jsem hledala!“ Vlastně mi v ten moment spadl ze srdce balvan. Od té doby můj mladší syn prošel školkou Basic a nyní je v ZŠ Basic. Ale nejsem spokojená jen já. Spokojený, veselý a nadšený je i můj syn (a to si myslím, že to nemá ve škole vůbec lehké).  I když se vyskytly drobné problémy, učitelský sbor si ve všem poradil. Učitelé zvládli bojovat se synovou bojácností, když šel do ZOO překonat strach ze zvířat, přemohli synovu závislost na mojí osobě (spinkal ve škole na Halloween), zvládli zapojit plaché dítě do kolektivu, naučili ho nebát se dětí ani dospělých. Vždy byly všichni ochotni vyjít vstříc, a také vyslechnout jak mne tak mého syna a také okamžitě a ochotně vyřešili i drobné neshody mezi dětmi. Myslím, že právě tohle dělá Basic rodinou, která rychle přiroste k srdci dítěti i dospělému. Pak tam dítko rádo chodí a rodič se nemusí „bát“ tam jít. Musím říct, že všichni počínaje paní ředitelkou Kovářovou (jak říká můj syn Svatkou), panem učitelem Petrem, paní učitelkou Simonou a Luckou mají můj obdiv a synovu upřímnou dětskou lásku. Věřím, že i vy všichni ostatní budete mít stejný pocit a hlavně klid v duši, když budete vědět, že Vaše dítko je v dobrých rukách! Všem vám děkujeme. Paní M.