Tým Basic

Mgr. Svatava Kovářová

Zakladatelka a ředitelka ZŠ a MŠ Basic

TÝM ZÁKLADNÍ ŠKOLY BRNO

 

Mgr. Jana Štolfová

Třídní učitelka 1. třídy (stolfova@skolabasic.cz)

 Veronika Kunovská

Asistentka pedagoga v 1. třídě (kunovska@skolabasic.cz)

Tak jako snad každý učitel na naší škole, i já jsem si přála být učitelkou už od útlého dětství. Nejprve to bylo jen přání být jako jedna z mých učitelek, která se mi stala vzorem. Později jsem si uvědomila, že učitelství je krásná práce, kterou nemůžete dělat jinak než srdcem. Takovou práci musíte mít rádi. A mimo jiné, kde jinde si v práci můžete znova zazpívat, něco nakreslit nebo vyrobit? Co se přímo mě týče, můj volný čas se točí hlavně kolem hudby, hraji na několik hudebních nástrojů a zpívám.  Nepohrdnu ani výtvarnými či sportovními aktivitami. Jsem také vášnivá čtenářka a sama se pouštím i do psaní kratších literárních počinů, které končí většinou v pověstném šuplíku. Škola Basic mě zaujala nejprve přístupem, který se v mnohých ohledech slučoval s mými názory. Nyní, když jsem již prozkoumala její chod, mohu říct, že jsem ráda, že škola jako tahle funguje a že jsem ráda za místo, kde mohu dětem dát tolik, kolik jen dokážu.

Mgr. Karolína Hejsková

Třídní učitelka 2. a 3. třídy (hejskova@skolabasic.cz)

Markéta Kudryová

Asistentka pedagoga 2. a 3. třídy (kudryova@skolabasic.cz)

Popravdě jsem nikdy nechtěla být učitelkou. Až na střední škole jsem pro toto povolání našla inspiraci v podobě naší paní učitelky češtiny. Při studiu na pedagogické fakultě jsem ale přišla na to, že běžná základní škola není nic pro mne. Chtěla jsem dětem pomáhat, aby zvládaly učení bez problémů a mohly si užívat svoje dětství. Je skvělé vidět rozzářené dítě, které zažilo úspěch a těší se na další učení a objevování světa kolem sebe. Přes spoustu jiných zaměstnání jsem se dostala až do Basicu, kde tyto chvíle s dětmi prožívám každý den.

 Mgr. Petra Henková Plšková

Třídní učitelka 4. a 5. třídy (henkova.plskova@skolabasic.cz)

Jsem matkou dvou dětí. Ráda se učím novým věcem a mám chuť na sobě pracovat. Jsem člověk optimistický, pohodový, kreativní a trpělivý. Své výtvarné nadání jsem rozvíjela na základní, střední i vysoké škole a těším se, že se budu dál rozvíjet se svými žáky a představovat jim svět (nejen) výtvarného umění. Čeština je krásná řeč, mně velmi citově blízká. Snad proto se náš mateřský jazyk stal mým druhým hlavním oborem. Chtěla bych pomáhat dětem nalézt „svůj obor“ a stát se dobrým člověkem.

 Erika Sedláčková

Asistentka pedagoga ve 4. a 5. třídě (sedlackova@skolabasic.cz)

Původní profesí jsem produkt manager, reklamační technik a obchodní zástupce. Práce s dětmi mě bavila vždy, ale pravý čas přišel až nyní. Byla to moje dcera, která mě přivedla na tuto cestu, když začala chodit do první třídy. Proč pracuji ve škole Basic? Po zjištění, že děti mají „nějaké“ bariéry v učení, jsem začala přemýšlet, jak pomoci dceři a dětem při učení, tak aby učení bylo hrou. Vystudovala jsem kurz Asistenta pedagoga a byla mi nabídnuta práce ve škole Basic.

 Mgr. Ondřej Stoklasa

Třídní učitel 6. třídy (stoklasa@skolabasic.cz)

Jsem společenský člověk, který má rád sport, přírodu, cestování či historii.  Také se rád učím novým věcem, naopak vyhýbám se stereotypu.  Práce v BASIC je tak pro mě velkou motivací, neboť mi umožňuje propojit mé záliby s velmi prospěšnou a inspirativní prací, při níž máte možnost pomoci mladým lidem k jejich osobnostnímu růstu a vzájemně se obohatit.

Oblíbený citát:
„Lidské štěstí, to je taková šňůrka, na kterou navlékáme malé korálky, taková malá štěstí – čím jsou drobnější a čím je jich víc, tím je to jejich štěstí větší.“

 Mgr. Sabina Kocourková

Asistentka pedagoga v 6. třídě (kocourkova@skolabasic.cz)

Vystudovala jsem tělesnou výchovu na Fakultě tělesné kultury a společenské vědy na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Sport mě velice baví, od osmi let jsem se věnovala závodně basketbalu, který jsem hrála deset let. Jsem nadšenec do zimních sportů, zejm. do sjezdového lyžování, běžek a snowboardu. Jsem veselá, komunikativní, energická a moc ráda se věnuji dětem.

Radim Novák

Třídní učitel 7. třídy (novak@skolabasic.cz)

 Mgr. Jan Klaška

Třídní učitel 8. třídy (klaska@skolabasic.cz)

Asi to bude znít jako klišé, ale že chci být učitel, jsem věděl už od mladšího školního věku. O prázdninách jsme si u babičky hrávali na školu. Zvláštní, že i v době volna jsme na školu mysleli a nechtěli se jí vzdát. A protože nás bylo sedm, dalo to už slušnou menší třídu. A hádejte, kdo byl vždy učitelem… V naší rodině se navíc k učitelům chovala vždy velká úcta. Na střední škole jsem si chvíli myslel, že budu veterinářem a později novinářem, na škole vysoké jsem se pak po celou dobu profiloval jako jazykovědec. Nějakou dobu jsem dokonce pokračoval v doktorském studiu, v jeho průběhu jsem ale zjistil, že chci učit na základní škole. Na klasické státní škole, kam jsem nastoupil, jsem začal cítit, že se musím vydat jiným směrem a pokusit se měnit naše školství a tím i naši budoucnost. Říká se, že právě děti jsou naší budoucností či civilizací zítřka. A právě v Basicu nám o děti a naši budoucnost jde v první řadě.

 Šárka Železná (Jančíková)

Třídní učitelka  9. třídy (jancikova.s@skolabasic.cz)

Vždycky jsem tíhla k učitelství, a tak se stalo, že jsem si splnila svůj sen. Mám ráda jazyky a jako své poslání beru zvýšení úrovně jazyků na českých školách, tak proč nezačít v Basicu? Podle mě není nic horšího než učitel, kterého jeho práce nebaví. To se mě naštěstí netýká. Těším se na všechny děti, které za své působení potkám.

Blanka Ella Jasinková

Učitelka přírodovědy a předmětu člověk a příroda (jasinkova@skolabasic.cz)

TÝM MATEŘSKÉ ŠKOLY BRNO

  Monika Pejcalová

Zástupkyně ředitelky pro předškolní vzdělávání (pejcalova@skolabasic.cz) 

Už jako malá jsem chtěla být učitelkou, a tak jsem si šla za svým snem. Práce v Basicu je úžasná a naplňující. Metoda a nástroje, které se zde používají, opravdu fungují a díky nim je možné pozorovat, jak se děti zlepšují, jak sem rády chodí, jak jsou spokojené…a nejen děti, ale i rodiče a učitelé. A to je to, co dělá tuto práci tak skvělou.

 Zdeněk Kratochvíl

Učitel ve školce (kratochvil@skolabasic.cz)

Jsem rozený Čechoslovák se zájmem o sport, kulturu a v neposlední řadě i přírodu…ale co je hlavní se zájmem o děti. A proto když přišla nabídka na místo učitele v naší MŠ, neváhal jsem…dětský smích doprovázený tisícem otázek je to, proč jsem tady….milé maminky, vážení tatínkové jsem tu pro Vaše děti.

 Barbora Šajbidorová

Učitelka ve školce (sajbidova@skolabasic.cz) 

Hned po maturitě jsem díky Basicu dostala příležitost pracovat v oboru, který jsem vystudovala. Této příležitosti jsem se s radostí chopila a nadšení mě doposud neopustilo. Můj vztah k dětem se prohlubuje a jsem stále více přesvědčená o tom, že být učitelkou je to pravé. Také musím zmínit to, že v mateřské i základní škole pracuje skvělý kolektiv a já se od svých kolegů mohu mnoho naučit. Díky této práci jsem také mohla absolvovat velmi zajímavé kurzy. Vašim dětem se budu věnovat nejlépe, jak dovedu a budu se snažit jim předat spoustu poznatků, schopností a dovedností ze všech různých oblastí.

Julie Koželuhová

Učitelka ve školce (kozeluhova@skolabasic.cz)

Jsem z Uherského Hradiště a hrdá na náš folklor a tradice. Učitelkou v mateřské škole jsem chtěla být už raného mládí a každá brigáda nebo zaměstnání, které jsem zkusila mě v tom jenom utvrdilo. Moc ráda zpívám a tančím a nejraději se o moje dovednosti dělím s dětmi. Taky mě baví dějepis a ruština, které studuji na MU.

 

TÝM ŠKOLNÍ DRUŽINY BRNO

 Libuše Vrbasová

Vedoucí školní družiny (vrbasova@skolabasic.cz)

Mám praxi ve školství přes 20. let – DĚTSKÝ DOMOV, ŠKOLNÍ KLUB, ŠKOLNÍ DRUŽINA. Ráda s dětmi tvořím, hraji hry nebo třeba maňáskové divadlo.

Moje motto: Kdo si hraje, nezlobí.

 

STUDIJNÍ CENTRUM BRNO

Jan Kovář

Manažer Studijního centra (kovar@skolabasic.cz, tel.: 603 434 568)

Věřím, že každý člověk se může naučit nějakou dovednost, když chce. Problém nastává ve formě, ve které se mu dané vzdělání dostává. Tady vidím smysl mé práce: díváme se na dítě-studenta jako na člověka, který chce vědět a je to pro něj přirozené se dozvídat a učit nové věci, ale jelikož ve „standardním“ vzdělání jsou před něj hozeny informace, které se musí naučit odříkat, je velmi těžké, aby takto vzdělávaný student byl schopen tyto „nabiflované“ informace použít v praxi. U nás je hlavním smyslem výuky schopnost dané informace použít a zohlednit možnosti studenta a jeho nadání. Cílem je takto vytvořit systém, který bude pro studenta a on se bude cítit během vzdělávání lépe a lépe, jelikož sám vnímá zlepšení, také mu pomoci najít své cíle v životě a vybudovat si pevné hodnoty. Sám bych byl tímto způsobem rád vzděláván, a proto mi práce v Basicu dává jeden z největších smyslů, jak přispět budoucí společnosti.

 Ing. Lucie Trhlíková

Vedoucí ve Studijním centru (trhlikova@skolabasic.cz)

V životě někdy ztrácíme porozumění a smysl toho, co děláme. Mým smyslem se stal Basic. Protože není lepší den, než ten kdy se dětem rozzáří oči. Když najdou porozumění v tom, co dělají, a začne jim to dávat smysl. Když si děti začnou samy věřit a věří tomu, že mohou zvládnout cokoliv a díky tomu budou lépe připravené do života.

 Mgr. Martina Bradáčková

Učitelka ve Studijním centru (bradackova@skolabasic.cz)

Vždy jsem chtěla být učitelkou. Jsem ráda, že se mi to splnilo. Ve studijním centru Basic tak můžu pomáhat žákům upevnit základy, na kterých v budoucnu budou moci stavět své další vzdělávání, a můžu se podílet na tom, že se pro ně studium stane snazší a srozumitelnější. A to mě těší.

Bc. Zdenka Dostálová

Učitelka ve Studijním centru (dostalova@skolabasic.cz)

Práce učitelky pro mě byla jasnou volbou již od dětství. Proto jsem také později nastoupila na pedagogickou fakultu. Během svého působení ve školním prostředí jsem však zjistila, že je situace jiná, než jsem si představovala. Rozhodla jsem se tedy jít jinou cestou a zvolila Basic, který díky svému individuálnímu přístupu a snaze apelovat na praktické využití poznatků utváří samostatně myslící bytosti se zájmem o vzdělávání. Jsem ráda, že mohu vidět, jak dětem září oči, když přijdou samy na nové věci.

 

TÝM ZÁKLADNÍ ŠKOLY PRAHA

Eva Balandová
Dobře učit a vychovávat nelze bez lásky, pochopení a trpělivosti. Práce s dětmi je oboustranně naplňující a rozvíjející, pokud ji děláme nejen rozumem, ale i srdcem.

STUDIJNÍ CENTRUM PRAHA