Tým Basic

Mgr. Svatava Kovářová

Zakladatelka a ředitelka ZŠ a MŠ Basic

TÝM ZÁKLADNÍ ŠKOLY BRNO

 

Veronika Kunovská

Třídní učitelka 1. třídy (kunovska@skolabasic.cz)

Jsem společenský člověk, který má rád sport, přírodu, cestování či historii.  Také se rád učím novým věcem, naopak vyhýbám se stereotypu.  Práce v Basicu je tak pro mě velkou motivací, neboť mi umožňuje propojit mé záliby s velmi prospěšnou a inspirativní prací, při níž máte možnost pomoci mladým lidem k jejich osobnostnímu růstu a vzájemně se obohatit.

Oblíbený citát: „Lidské štěstí, to je taková šňůrka, na kterou navlékáme malé korálky, taková malá štěstí – čím jsou drobnější a čím je jich víc, tím je to jejich štěstí větší.

Iveta Stejskalová

Asistentka pedagoga v 1. třídě (stejskalova@skolabasic.cz)

Vystudovala jsem střední pedagogickou školu ve Znojmě. Pocházím z Třebíče. Mezi mé největší zájmy patří tanec a četba

Bc. Lucie Mrázová

Třídní učitelka 2. a 3. třídy (mrazova@skolabasic.cz)

Už od malička jsem se věnovala sportovním aktivitám. Hrála jsem několik let závodně volejbal a absolvovala mnoho tanečních kroužků. V současné době mě naplňuje především práce s dětmi. Ráda běhám, jezdím na kole nebo na kolečkových bruslích. Mým nejoblíbenějším koníčkem je cestování, díky kterému poznávám jiné země, jejich kulturu a gastronomii. Miluji moře, italskou či španělskou kuchyni.

Denisa Majerová

Asistentka pedagoga ve 3. třídě (majerova@skolabasic.cz)

Vyrostla jsem ve Veselí nad Moravou. Kvůli studiu a práci bydlím v Brně. Odjakživa jsem chtěla pracovat s dětmi. Ve volném čase se jdu ráda projít nebo vyjedu na kole, baví mě adrenalinové sporty a miluji folklor.

Mgr. Petra Henková Plšková

Třídní učitelka 4. a 5. třídy (henkova.plskova@skolabasic.cz)

Jsem matkou dvou dětí. Ráda se učím novým věcem a mám chuť na sobě pracovat. Jsem člověk optimistický, pohodový, kreativní a trpělivý. Své výtvarné nadání jsem rozvíjela na základní, střední i vysoké škole a těším se, že se budu dál rozvíjet se svými žáky a představovat jim svět (nejen) výtvarného umění. Čeština je krásná řeč, mně velmi citově blízká. Snad proto se náš mateřský jazyk stal mým druhým hlavním oborem. Chtěla bych pomáhat dětem nalézt „svůj obor“ a stát se dobrým člověkem.

Erika Sedláčková

Asistentka pedagoga v 5. třídě (sedlackova@skolabasic.cz)

Vyrostla jsem ve Veselí nad Moravou. Kvůli studiu a práci bydlím v Brně. Odjakživa jsem chtěla pracovat s dětmi. Ve volném čase se jdu ráda projít nebo vyjedu na kole, baví mě adrenalinové sporty a miluji folklor.

 Mgr. Ondřej Stoklasa

Třídní učitel 6. třídy (stoklasa@skolabasic.cz)

Původní profesí jsem produkt manager, reklamační technik a obchodní zástupce. Práce s dětmi mě bavila vždy, ale pravý čas přišel až nyní. Byla to moje dcera, která mě přivedla na tuto cestu, když začala chodit do první třídy. Proč pracuji ve škole Basic? Po zjištění, že děti mají „nějaké“ bariéry v učení, jsem začala přemýšlet, jak pomoci dceři a dětem při učení, tak aby učení bylo hrou. Vystudovala jsem kurz Asistenta pedagoga a byla mi nabídnuta práce ve škole Basic.

Mgr. Sabina Kocourková

Asistentka pedagoga v 6. třídě (kocourkova@skolabasic.cz)

Vystudovala jsem tělesnou výchovu na Fakultě tělesné kultury a společenské vědy na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Sport mě velice baví, od osmi let jsem se věnovala závodně basketbalu, který jsem hrála deset let. Jsem nadšenec do zimních sportů, zejm. do sjezdového lyžování, běžek a snowboardu. Jsem veselá, komunikativní, energická a moc ráda se věnuji dětem.

Bc. Šárka Filipová

Třídní učitelka 7. třídy (filipova@skolabasic.cz)

Vystudovala jsem Pedagogickou fakultu na Masarykově univerzitě v Brně, obor matematika a přírodopis. Nyní pokračuji na pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci v magisterském programu. Moje velké záliby jsou sport, cestováni a samozřejmě práce s dětmi. Od 4 let jsem se věnovala moderní gymnastice. Moc se těším na práci v Basicu a doufám, že bude přínosná pro mne i pro děti, se kterými se budu ve škole potkávat.

 

 Mgr. Jan Klaška

Třídní učitel 8. třídy (klaska@skolabasic.cz)

Asi to bude znít jako klišé, ale že chci být učitel, jsem věděl už od mladšího školního věku. O prázdninách jsme si u babičky hrávali na školu. Zvláštní, že i v době volna jsme na školu mysleli a nechtěli se jí vzdát. A protože nás bylo sedm, dalo to už slušnou menší třídu. A hádejte, kdo byl vždy učitelem… V naší rodině se navíc k učitelům chovala vždy velká úcta. Na střední škole jsem si chvíli myslel, že budu veterinářem a později novinářem, na škole vysoké jsem se pak po celou dobu profiloval jako jazykovědec. Nějakou dobu jsem dokonce pokračoval v doktorském studiu, v jeho průběhu jsem ale zjistil, že chci učit na základní škole. Na klasické státní škole, kam jsem nastoupil, jsem začal cítit, že se musím vydat jiným směrem a pokusit se měnit naše školství a tím i naši budoucnost. Říká se, že právě děti jsou naší budoucností či civilizací zítřka. A právě v Basicu nám o děti a naši budoucnost jde v první řadě.

 Šárka Jančíková

Třídní učitelka  9. třídy (jancikova.s@skolabasic.cz)

Vždycky jsem tíhla k učitelství, a tak se stalo, že jsem si splnila svůj sen. Mám ráda jazyky a jako své poslání beru zvýšení úrovně jazyků na českých školách, tak proč nezačít v Basicu? Podle mě není nic horšího než učitel, kterého jeho práce nebaví. To se mě naštěstí netýká. Těším se na všechny děti, které za své působení potkám.

Blanka Ella Jasinková

Učitelka přírodovědy a předmětu člověk a příroda (jasinkova@skolabasic.cz)

TÝM MATEŘSKÉ ŠKOLY BRNO

  Monika Pejcalová

Zástupkyně ředitelky pro předškolní vzdělávání (pejcalova@skolabasic.cz) 

Už jako malá jsem chtěla být učitelkou, a tak jsem si šla za svým snem. Vystudovala jsem Střední pedagogickou školu v Boskovicích. Basic mě zaujal hlavně tím, že je zde jiný přístup k dětem než na jiných školách. Metoda, která se zde používá, opravdu funguje a je úžasné pozorovat, jak se děti zlepšují, jak krásně komunikují a jak sem rády chodí. To je to, co mě na této práci baví.

 Zdeněk Kratochvíl

Učitel ve školce (kratochvil@skolabasic.cz)

Jsem rozený Čechoslovák se zájmem o sport, kulturu a v neposlední řadě i přírodu…ale co je hlavní se zájmem o děti. A proto když přišla nabídka na místo učitele v naší MŠ, neváhal jsem…dětský smích doprovázený tisícem otázek je to, proč jsem tady….milé maminky, vážení tatínkové jsem tu pro Vaše děti.

 Barbora Šajbidorová

Učitelka ve školce (sajbidova@skolabasic.cz) 

Práci učitelky jsem si vybrala proto, že mě naplňuje práce s dětmi a mám dobrý pocit z toho, že mohu děti něco naučit. V této mateřské škole pracuji teprve krátce, ale už teď můžu říct, že se mi líbí individuální přístup, který mohou učitelé dětem vzhledem k jejich menšímu počtu dát. Také musím zmínit to, že v mateřské i základní škole pracuje skvělý kolektiv a já se od svých kolegů budu jistě moci mnoho naučit. Díky této práci jsem také mohla absolvovat velmi zajímavé kurzy. Vašim dětem se budu věnovat nejlépe, jak dovedu a budu se snažit jim předat spoustu poznatků, schopností a dovedností ze všech různých oblastí.

Julie Koželuhová

Učitelka ve školce (kozeluhova@skolabasic.cz) 

 

TÝM ŠKOLNÍ DRUŽINY BRNO

 Libuše Vrbasová

Vedoucí školní družiny (vrbasova@skolabasic.cz)

Mám praxi ve školství přes 20. let – DĚTSKÝ DOMOV, ŠKOLNÍ KLUB, ŠKOLNÍ DRUŽINA. Ráda s dětmi tvořím, hraji hry nebo třeba maňáskové divadlo.

Moje motto: Kdo si hraje, nezlobí.

STUDIJNÍ CENTRUM BRNO

 Ing. Lucie Trhlíková

Vedoucí ve Studijním centru (trhlikova@skolabasic.cz)

V životě někdy ztrácíme porozumění a smysl toho, co děláme. Mým smyslem se stal Basic. Protože není lepší den, než ten kdy se dětem rozzáří oči. Když najdou porozumění v tom, co dělají, a začne jim to dávat smysl. Když si děti začnou samy věřit a věří tomu, že mohou zvládnout cokoliv a díky tomu budou lépe připravené do života.

 Mgr. Ondřej Stoklasa

Učitel ve Studijním centru (stoklasa@skolabasic.cz)

Jsem společenský člověk, který má rád sport, přírodu, cestování či historii.  Také se rád učím novým věcem, naopak vyhýbám se stereotypu.  Práce v Basicu je tak pro mě velkou motivací, neboť mi umožňuje propojit mé záliby s velmi prospěšnou a inspirativní prací, při níž máte možnost pomoci mladým lidem k jejich osobnostnímu růstu a vzájemně se obohatit.

Oblíbený citát: „Lidské štěstí, to je taková šňůrka, na kterou navlékáme malé korálky, taková malá štěstí – čím jsou drobnější a čím je jich víc, tím je to jejich štěstí větší.

 Mgr. Martina Bradáčková

Učitelka ve Studijním centru (bradackova@skolabasic.cz)

Vždy jsem chtěla být učitelkou. Jsem ráda, že se mi to splnilo. Ve studijním centru Basic tak můžu pomáhat žákům upevnit základy, na kterých v budoucnu budou moci stavět své další vzdělávání, a můžu se podílet na tom, že se pro ně studium stane snazší a srozumitelnější. A to mě těší.

Bc. Zdenka Dostálová

Učitelka ve Studijním centru (dostalova@skolabasic.cz)

Práce učitelky pro mě byla jasnou volbou již od dětství. Proto jsem také později nastoupila na pedagogickou fakultu. Během svého působení ve školním prostředí jsem však zjistila, že je situace jiná, než jsem si představovala. Rozhodla jsem se tedy jít jinou cestou a zvolila Basic, který díky svému individuálnímu přístupu a snaze apelovat na praktické využití poznatků utváří samostatně myslící bytosti se zájmem o vzdělávání. Jsem ráda, že mohu vidět, jak dětem září oči, když přijdou samy na nové věci.

 

TÝM ZÁKLADNÍ ŠKOLY PRAHA

TÝM MATEŘSKÉ ŠKOLY PRAHA

STUDIJNÍ CENTRUM PRAHA

MANAŽERKA MŠ A ZŠ PRAHA