Basic mi pomohl věci pochopit a ne jen se to naučit nazpaměť. Díky němu si učitelka češtiny všimla pokroku a dala mi lepší známku. Díky Basicu se snad dostanu na střední školu, kterou jsem si vysnila. Zdenka je hrozně milá a se vším mi pomáhala, i když to bylo občas hodně těžký, abych to pochopila. Děkuji Basicu, že si můžu splnit svůj sen a jít na veterinu.
Valerie Ž. (16 let) Studijní centrum Brno

Jaké to bylo? Na „doučování“ jezdil Jiřík 4 měsíce. Nejlepší na tom vše bylo, že ho hodiny se Zdenkou bavily. Nebyla to paní učitelka, ale kamarádka, kterou chtěl „pověsit na šibenici“. Samozřejmě jen při procvičování a hádání písmen na papíře. I my „dospělý holky“ jsme se vždy domluvily a klaplo to – jakákoli změna v termínu nebo osobní setkání. Ke čtení už nemá Jirka takovou nechuť a občas si vezme i sám knížku nebo komiks. A to i ráno, když nám zbyde třeba jen pár minut před odchodem do školy. Všem „kamarádům“ našich dětí, kteří nám pomáhají v Basic, přeji mnoho elánu, energie a sil do další práce.
Paní Eva V. (syn Jirka, 9 let) Studijní centrum Brno

Měl jsem veliké mezery ohledně matematiky a velice mi pomohlo dohnat osnovy, ve kterých jsem měl mezery. Jsem autista, který se snaží studovat co nejdéle. Je tady velice příjemný přístup. Když jsem něco nevěděl, tak jsme se k tomu vrátili.
Kamil M. (17 let) Studijní centrum Brno

Jmenuji se Štěpánka Kosková. Chodila jsem do Basicu na čtení. Měla jsem paní učitelku Zdeničku. Zdenička je moc milá a hodně mi pomohla se čtením. Nejvíc se mi líbila kniha o Alíkovi. Často jsme hrály i různé hry. Měla jsem spolužačku. Ráda jsem do Basicu chodila.
Štěpánka K. (9 let) Studijní centrum Brno

Do Basicu začala Štěpánka chodit od půlky října. Začala mít problém se čtením, a tak jsme vyhledali pomoc. Výsledky se dostavily celkem brzy – zlepšila se ve škole, začalo ji bavit číst a přestala mít strach ze špatných známek. Pozitivně hodnotím i příjemné prostředí a úsměv na rtu všech pedagogů. Děkuji moc.
Paní Kosková (dcera Štěpánka, 9 let) Studijní centrum Brno

Takže, na doučování jsem začal chodit proto, abych měl lepší přípravu nejen na přijímačky a abych uměl líp pravopis a nedělal v tom takové chyby. Doučování se mně líbilo. Někdy to bylo takové, že když byla náročná škola, tak jsem byl trochu unavený a ta práce nebyla nejlepší. Teď už je to lepší a pokrok, který jsem zde udělal, je znát.
Michael F. (14 let) Studijní centrum Brno

Jsme z Čebína, ale vybrali jsme si vás na doučení českého jazyka. Syn Michael byl celou dobu spokojený. Myslím, že si doplnil dost nedostatků. Děkujeme za trpělivost a určitě vás doporučíme našim známým!
Paní Barbora F. (syn Michael, 14 let) Studijní centrum Brno

Po 2 měsících docházky na doučování se doučil část abecedy, tím pádem naskočilo čtení, začal číst alespoň slabiky což předtím odmítal. Zlepšil se i pravopis. Do Basicu se těšil ale hlavně tam chodil rád což se o státní škole říct nedalo. Pozitivní přístup paní učitelky ho nastartoval na to chtít číst a učit se. Po zvážení jsme došli k závěru – přejít do Basicu natrvalo. Lepší rozhodnutí jsme nemohli udělat. Od pololetí odpadl každodenní stres s úkoly které jsme předtím dělali i 3,5 hodiny, teď se učíme 1/2h max a ono to jde taky a v klidu. Každé ráno vstává s úsměvem na tváři a v pohodě, do školy se těší.
paní J.B. Studijní centrum Praha

Tomáš měl problémy s jazykem českým. Diktáty, sloh a celkově se naučit byl jedním velkým problémem. Po návštěvě v Basic se vše změnilo. Tomáš začal nosit z ČJ 1 a 2. Sloh se úplně změnil. Dříve stěží napsal 10 vět. Teď popíše celou stránku A4 a pohraje si se slovy i věty. Je radost číst jeho sloh. Basic mu pomohl i v tom, že se snáze naučí i do jiných předmětů. Výsledky ve škole jsou skvělé. Moc děkujeme paní učitelce Libušce. Hodně nám pomohla.
paní K.V. Studijní centrum Praha

Kája je víc samostatná, méně se stydí, poprvé řekla, že miluje čtení. Vždy se na doučování těší. Chce do prázdnin zvládnout krásně číst. Ve škole už nechce zkrácené diktáty, věří si. Občas jí něco nevyjde, ale nehroutí se. Máme radost z jejích úspěchů a spokojenosti. Už po mně nehází češtinu, že ji nemá ráda. Sama si bere referáty ve škole, hlásí se. S
Bylo to super. Líbila se mi atmosféra. Cíl jsem zvládla, dostala jsem se na gympl. Něco jsem se naučila a zjistila. Na doučování byla sranda. Trochu mě mrzí, že už to končí. T.M.
Verunka na hodiny chodila určitě velmi ráda. Její zlepšení za půl roku bylo určitě v tom, že jí čtení už nedělá takový problém, je plynulejší a dokonce si občas sama začne číst, jeví občasný zájem o internet (nejen písničky na YouTube), považuji tyto hodiny rozhodně za přínos.
paní N.C. Studijní centrum Praha

Syna jsme přihlásili po nevalných výsledcích ve škole. Špatně prospíval, škola ho nebavila, byl nesoustředěný a otrávený. Ve škole prospíval s trojkami. Po předchozím letním doučování jsme navázali na doučování ve školním roce. A začaly se dít změny. Najednou byl samostatnější, soustředěný a do školy se těšil. Ale hlavně se m u spravil průměr ve škole. Známky se zlepšily o jeden stupeň. Už jsme nedoufali! Nevěřili jsme, že by nastala nějaká změna, ale ono se tak opravdu stalo. Zato vděčíme škole Basic a paní učitelce Katce P. Děkujeme a Basic budeme určitě doporučovat dále.
paní A.Ž. Studijní centrum Praha

Děkuji Lucce za půl roku trpělivosti. Občas to nebylo lehké, ale zvládl jsem gramatiku a přípravu na přijímací zkoušky, které jsem zvládl na obě SŠ. Děkuji.
Zdeněk M. (16 let) Studijní centrum Brno

Děkuji paní učitelce Lucii za dobrou práci v doučování Zdeňka. Hodně mu to pomohlo na střední školu zemědělskou, kam chtěl jít. Zdeněk s výukou paní učitelky Lucie byl velice spokojený, moc mu to pomohlo a zvedlo sebevědomí. Výuka Lucie Zdendu naučila v ČJ hodně věcí, které ve škole při ČJ někdy nepochopil. Lucie mu to uměla dobře vysvětlit. Tímto jí děkuji za skvělou práci. Pokud budeme potřebovat její pomoc, vždy se na ni obrátíme.
Paní Závodská (vnuk Zdeněk) Studijní centrum Brno