Zkušenosti rodičů z Prahy

Kája je víc samostatná, méně se stydí, poprvé řekla, že miluje čtení. Vždy se na doučování těší. Chce do prázdnin zvládnout krásně číst. Ve škole už nechce zkrácené diktáty, věří si. Občas jí něco nevyjde, ale nehroutí se. Máme radost z jejích úspěchů a spokojenosti. Už po mně nehází češtinu, že ji nemá ráda. Sama si bere referáty ve škole, hlásí se. S

Bylo to super. Líbila se mi atmosféra. Cíl jsem zvládla, dostala jsem se na gympl. Něco jsem se naučila a zjistila. Na doučování byla sranda. Trochu mě mrzí, že už to končí. T.M.

Verunka na hodiny chodila určitě velmi ráda. Její zlepšení za půl roku bylo určitě v tom, že jí čtení už nedělá takový problém, je plynulejší a dokonce si občas sama začne číst, jeví občasný zájem o internet (nejen písničky na YouTube), považuji tyto hodiny rozhodně za přínos. N.C.

Tomáš měl problémy s jazykem českým. Diktáty, sloh a celkově se naučit byl jedním velkým problémem. Po návštěvě v Basic se vše změnilo. Tomáš začal nosit z ČJ 1 a 2. Sloh se úplně změnil. Dříve stěží napsal 10 vět. Teď popíše celou stránku A4 a pohraje si se slovy i věty. Je radost číst jeho sloh. Basic mu pomohl i v tom, že se snáze naučí i do jiných předmětů. Výsledky ve škole jsou skvělé. Moc děkujeme paní učitelce Libušce. Hodně nám pomohla. K.V.

Po 2 měsících docházky na doučování se doučil část abecedy, tím pádem naskočilo čtení, začal číst alespoň slabiky což předtím odmítal. Zlepšil se i pravopis. Do Basicu se těšil ale hlavně tam chodil rád což se o státní škole říct nedalo. Pozitivní přístup paní učitelky ho nastartoval na to chtít číst a učit se. Po zvážení jsme došli k závěru – přejít do Basicu natrvalo. Lepší rozhodnutí jsme nemohli udělat. Od pololetí odpadl každodenní stres s úkoly, které jsme předtím dělali i 3,5 hodiny, teď se učíme ½ h max. a ono to jde taky a v klidu. Každé ráno vstává s úsměvem na tváři a v pohodě, do školy se těší. J.B.

Po prvních pár hodinách doučování matematiky se naše Kája zbavila strachu z matematiky. Postupně dohnala pochopené učivo a s každým týdnem je to lepší a lepší. Po třech týdnech doučování začala ze školy nosit 1 a 2. Škola a hlavně matematika přestaly být problém. Do školy už zase chodí ráda. Na doučování se těší a nestresují ji tam známky. Naopak, vždycky se chlubí, kolik dosáhla bodů. Přístup p. učitelky Katky Pokorné je profesionální, výsledky skvělé. V březnu mi Kájin třídní učitel řekl, že bude mít na konci školního roku na vysvědčení z matematiky 4, minulý týden jí oznámil, že jí dá 2. (Za celou dobu zlepšování ji ani jednou nepochválil…to jen na okraj, jak to (NE)funguje jinde. Š.J.

 

Syna jsme přihlásili po nevalných výsledcích ve škole. Špatně prospíval, škola ho nebavila, byl nesoustředěný a otrávený. Ve škole prospíval s trojkami. Po předchozím letním doučování jsme navázali na doučování ve školním roce. A začaly se dít změny. Najednou byl samostatnější, soustředěný a do školy se těšil. Ale hlavně se m u spravil průměr ve škole. Známky se zlepšily o jeden stupeň. Už jsme nedoufali! Nevěřili jsme, že by nastala nějaká změna, ale ono se tak opravdu stalo. Zato vděčíme škole Basic a paní učitelce Katce P. Děkujeme a Basic budeme určitě doporučovat dále. A.Ž.