Aktuality

Plán školky na období 15. - 19. 1. 2018

Zimní sporty (sáňkování, bruslení a další)

 Tento týden s dětmi budeme probírat zimní sporty. Řekneme si, které sporty můžeme dělat jenom v zimě a které můžeme dělat jak v zimě, tak i v jiných ročních obdobích.

Také děti upozorníme na nebezpečí přírodních zamrzlých ploch, které neznají a v tomto počasí nemusejí být dobře zamrzlé.
Nezapomeneme si vyrobit něco na výstavku, s předškoláky a staršími dětmi si vyplníme pracovní listy a všichni se společně naučíme písničku o Mrazíkovi.

Krásný týden přejí
Evča a Alex

Plán školky na období 8. - 12. 1. 2018

Pan sněhulák

V následujícím týdnu si budeme hodně zpívat, hrát i vyrábět. Povíme si o sněhu, odkud se nám vlastně bere a rovnou si zopakujeme roční období a vše s tím spojené.

Počasí venku nám bohužel asi neumožní venkovní koulovačku a bobování, ale aspoň si tyto zimní činnosti přeneseme na papír. Zahrajeme si na chemiky a vytvoříme pár pokusů se sněhem a ledem. Také si povíme, kde a čím můžeme nakrmit lesní zvířátka, když je zima a sníh.

Určitě si také zatancujeme, naučíme se pěkné básničky, zacvičíme a užijeme si spoustu legrace.

Těší se na Vás
Evča a Alex 

Plán školky na období 2. - 5. 1. 2018

My tři králové jdeme k Vám

Vánoční svátky jsou už za námi, stejně tak rok 2017. A protože toho na nový rok 2018 máme naplánovaného spoustu, vrhneme se na to hned od začátku.

Řekneme si, jak jsme prožili Vánoce a co nám přinesl Ježíšek. Některé nové věci si možná i ukážeme, protože se s nimi děti přijdou do školky pochlubit.

První lednový týden si budeme povídat o třech králích, vyrobíme si korunu a pomocí ní si budeme na krále hrát, budeme cvičit a naučíme se písničku, kterou králové zpívají při koledování.

Hodně štěstí, zdraví, lásky a pohody do roku 2018 Vám přeje

Evča a Alex

Plán školky na období 11. - 20. 12. 2017

Vánoce, vánoce přicházejí

Tento a následující týden se s dětmi začneme připravovat na vánoční svátky. Seznámíme se s našimi českými tradicemi, řekneme si proč vlastně slavíme Vánoce a povyprávíme si vánoční příběh.

Nebude chybět vyrábění vánočních výrobků, kterými poté děti mohou potěšit rodiče, prarodiče, přátele a známé.

Také se naučíme nějakou tu koledu a budeme se pilně připravovat na vánoční jarmark, kde předvedeme krásné vystoupení. Nebude chybět ani pečení perníčků 🙂

Moc se na vás těšíme ve středu 13. 12. v 16:00 na oslavování svaté Lucie, a také v úterý 19. 12. na vánočním jarmarku.

Evča a Alex

 

 

 

Pojďte s námi oslavit Svátek svaté Lucie

Holky, kluci – do Vánoc je daleko, tak si ten čas čekání zpestříme-aneb pojďte s námi oslavit Svátek svaté Lucie!!!

ČEKÁ NA VÁS: 
- spousta a spousta a spousta světýlek!
- povíme vám, o čem tento zvláštní svátek vlastně je
- v naší dílničce si vyzdobíte kostým k tomuto svátku
- předvánoční nálada a zábava s drobným pohoštěním
Srdečně zveme děti mezi 2–6 lety a jejich rodiče či prarodiče či praprarodiče.

CO S SEBOU: vlastní světýlko (baterku nebo lampion – raději elektrické), základ kostýmu – bílá košile (třeba bílé taťkovo tričko).
KDY A KDE: 13. 12. 2017 od 16:00 do 19:00, MŠ Basic,
Na Bendovce 307/2, Praha 8
(na konci slepé ulice hledejte hodně světýlek).

Pojďte si společně s námi užít předvánoční pohodu – a společně děti zabavme něčím novým a neokoukaným.
Těšíme se na Vás!

Svoji účast prosím potvrďte na telefonním čísle 601 338 885
...anebo prostě přijďte

 

Plán školky na období 27. 12. - 1. 12. 2017

Vánoční jarmark se blíží!

Blíží se Vánoce, takže se jako každý rok chystá vánoční jarmark. Tentokrát se bude konat v úterý 19. prosince od 16 hodin na zahradě školy. Budeme mít pro Vás připravený bohatý program s vystoupením žáků jak mateřské, tak základní školy a občerstvení. Samozřejmostí je spousta výrobků dětí, které si budete moci koupit, odnést a vánočně si s nimi vyzdobit domov. 

Čeká nás týden plný příprav. Budeme pro Vás nacvičovat vystoupení a začneme vytvářet výrobky. 

Srdečně Vás zveme a těšíme se na příjemně strávené odpoledne!
Monika, Eva a Alex

 

 

 

Plán školky na období 20. - 24. 11. 2017

 NÁVŠTĚVA MRAZÍKA aneb ZAČÍNÁ PŘITUHOVAT

Všichni už jsme si všimli, že venku se ochladilo, proto i s dětmi budeme celý týden mluvit o nadcházejícím chladném počasí. Zopakujeme si, jakým oblečením se musíme ven vybavit a jakými vitamíny můžeme posilovat náš organismus.

Zazpíváme si písničku, kterou budou děti zpívat při návštěvě Mikuláše, čerta a anděla a k této příležitosti máme připravenou i básničku. Nezapomeneme ani na malování, kreslení a procvičování všech smyslů, které máme.

Moc se na vás těší
Monika, Eva a Alex

Plán školky na období 13. - 16. 11. 2017

Moje tělo, moje zdraví!

Tento týden budeme i nadále s dětmi probírat vše o zdraví a našem těle, protože je toho spoustu, co se ještě musíme naučit a zopakovat o stavbě těla a zdraví s ním spojeném. Budeme si nejen názorně ukazovat, jak můžeme o své tělo pečovat, ale také, jak předcházet úrazům. Určitě si nezapomeneme společně zazpívat, naučit se nové básničky, písničky a v neposlední řadě si vyrobíme spoustu hezkých výrobků. Každý den se po ráno pořádně rozcvičíme, abychom měli spoustu energie a dobré nálady, pro práci a hraní ve školce. V pátek nás čeká státní svátek, takže si užijte volného dne. 

Příjemné podzimní dny přeje
Monika, Evča a Alex

 

 

Plán školky na období 6. - 10. 11. 2017

Moje tělo, moje zdraví

Venku už začíná být chladno, a tak se může lehce stát, že onemocníme. Proto si teď budeme povídat o zdraví, dozvíme se, jak ho chránit, jak nemocem předcházet a jak pomoci někomu, kdo je nemocný. Protože nás ani zima neodradí od toho, abychom trávili čas venku, řekneme si, jak se oblékat a čím se venku zahřát. Také se dozvíme, z jakých částí se skládá naše tělo, jak se jeho části nazývají a k čemu jsou pro nás důležité.

Naučíme se novou písničku, vytvoříme krásné obrázky a budeme utužovat naše zdraví a kondičku.

Příjemně prožitý týden přeje
Monika, Evča a Alex

Plán školky na období 30. 10. - 3. 11. 2017

Podzim čaruje

Podzim je tady a to ve vší parádě. Listy se nám krásně zbarvily, zahrada je plná ořechů. Na společných procházkách budeme zkoumat, jaký je podzim čaroděj – jak mění barvy, přírodu, vůně… Děti už si všimly, že venku se ochladilo, my si ale společně prozradíme a zopakujeme, proč je tak velmi důležité se v těchto dnech teple oblékat.

Nebude chybět nová písnička, kterou se společně naučíme.

Také se s dětmi vypravíme na výlet a budeme pouštět draka, který nás přiletěl navštívit a už se velmi těší až se proletí.

Moc se na vás těší
Monika, Evča a Alex

 

Plán školky na období 23 - 27. 10. 2017

Skáčeme přes kaluže.

Máme tady krásné podzimní počasí, které nám nabízí pohled na okolní krajinu v těch nejhezčích barvách. Sluníčko střídá déšť, a proto máme všude plno louží. Proč je tedy, nevyužít k potěšení našich dětí?

Proto si tento týden obujeme holínky a budeme soutěžit ve skoku dalekém přes kaluže. Také si zopakujeme, jak je voda pro nás důležitá a k čemu všemu jí potřebujeme, nejen my lidé, ale také příroda. Naučíme se novou básničku a písničku, kterou si doprovodíme tanečkem. Samozřejmě si vyrobíme krásné výrobky a obrázky pro rodiče.

Tento týden budeme hodně sportovat, cvičit a také tančit. Takže nebudeme zahálet, ale vychutnáme si radost z pohybu a společných her. V úterý se všichni sejdeme na tvořivé dílničce a užijeme si krásně strávený společný čas.

Krásné podzimní dny přejí
Monika, Evča, Verča a Alex

Plán školky na období 16. - 20. 10. 2017

Počasí je na draka!

I teď budeme pokračovat v povídání o podzimu, tento týden ale zase trošku jinak. Může nám napovědět pohled z okna. Ano, budeme si povídat o tom, jaké je na podzim počasí a jaké změny se dějí v přírodě. To všechno budeme pozorovat při procházkách a pobytu venku, proto své děti vybavte vhodným oblečením a obuví. Ani nepříznivé počasí nás totiž neodradí od toho, abychom dováděli venku. Ve školce pak budeme tvořit, učit se, zpívat a hrát si.

Krásné, i když deštivé dny přeje
Monika, Evča, Verča a Alex

Plán školky na období 9. - 13. 10. 2017

Putování s kapkou vody.

Tento týden si budeme povídat nejen o tom, že voda je nedílnou součástí naší Země, ale také si řekneme něco o řekách, mořích a oceánech. Vysvětlíme si, proč je voda k našemu životu důležitá, k čemu všemu jí potřebujeme nejen my, ale i rostliny a živočichové.

Pokusíme si společně zahrát na malé chemiky a ukázat si vodu ve všech třech skupenstvích:
1. kapalné – voda
2. plynné – vodní pára
3. pevné – led

A určitě si nezapomeneme říct o tom, jak je důležité neplýtvat vodou.

Jelikož nás čeká hodně deštivých dnů, nebudeme zahálet a vezmeme pláštěnku s holínkami a vyrazíme po okolí naší školky prozkoumat přírodu v dešti, kde si pořádně užijeme skákání v loužích.

Těšíme se na Vás 
Monika, Evča, Verča a Alex

Plán školky na období 25. 9. - 6. 10. 2017

Je tu podzim!

Podzim je tady a to ve vší parádě. Listy se nám krásně zbarvily, zahrada je plná ořechů. V příštích čtrnácti dnech se s dětmi podíváme podzimu pod pokličku a najdeme všechno to krásné, co se na podzim dá dělat.
Seznámíme se s podzimem jako ročním období a řekneme si, v čem se podzim liší od ostatních období. Zkusíme svoji zručnost při práci s podzimními plodinami a pokusíme se vytvořit zvířátka z kaštanů nebo řetěz z šípků.
Nebudeme se nudit a společně si zahrajeme i pár her, při kterých se z nás stanou třeba detektivové, kteří dokáží najít správnou zeleninu či ovoce.
Naučíme se písničku, jednu nebo možná dvě a doprovodíme si je Orffovými nástroji. A v neposlední řadě se naučíme povyprávět krátkou pohádku o VELIKÉ řepě a zahrajeme si ji.

Tak si společně užijeme příští dva podzimní týdny hlavně při krátkých procházkách a hrách na zahradě.
Ve čtvrtek 28. a v pátek 29. nás čekají takové malé prázdniny, protože školka je zavřená. Tedy vás - rodiče a děti, učitelé se totiž budou vzdělávat na semináři 🙂

Těšíme se na Vás
Monika, Evča, Verča a Alex

Plán školky na období 11. - 22. 9. 2017

Kluci, holky, jdeme do školky!

Protože jsme si už všichni zvykli, že je po prázdninách, dovolené skončily a my už zase chodíme do školky, vrhneme se do práce. Povíme si, co je to školka, proč do ní chodíme, co v ní děláme a kdo se v ní o nás stará. Vyzkoušíme si, jestli se vyznáme v jejích prostorách a víme, kde co je. Vysvětlíme si, co to jsou pravidla, k čemu slouží a proč je důležité je dodržovat. Společně si pak vytvoříme tabuli „Naše pravidla“, která bude viset ve třídě.  A protože se mezi námi objevili noví kamarádi, budeme se o ně hezky starat a pomáhat jim, aby se jim u nás ve školce líbilo. Samozřejmě budeme i tvořit, malovat, tancovat, hýbat se a zpívat.

Pěkný začátek školního roku 2017/2018 Vám přeje

Monika, Evča, Verča a Alex