Aktuality

Jsme na nové adrese! Přestěhovali jsme se do krásného prostředí vilové čtvrti poblíž Kraví hory. Adresa je Zábranského 8 a jedná se o rodinný dům se zahradou.

 

Informace k zápisu a kritéria pro přijetí do naší MŠ:

      Do mateřské školy se přijímají děti do naplnění kapacity dle těchto kritérií:

  • Přednostně jsou přijímány děti, jejichž sourozenec navštěvuje naši MŠ nebo ZŠ.
  • Poté se přijímají děti v posledním roce před zahájením povinné školní docházky, jejichž vzdělávání v MŠ je od 1. 9. 2017 povinné.
  • Dále se přednostně přijímají děti, které před zahájením školního roku dovrší 4 roky.
  • Následně se přijímají děti, které před zahájením školního roku dosáhnou 3 let.
  • Poté se přijímají děti mladší 3 let, které nejdéle k začátku školního roku dovrší 2 let.
  • Momentálně máme ve školce ještě 3 poslední volná místa. Pro bližší informace kontaktujte p. Talašovou, talasova@skolabasic.cz.

Kdo se stará o vaše děti

foto_pejcalova_

Monika Talašová

Už jako malá jsem chtěla být učitelkou, a tak jsem si šla za svým snem. Vystudovala jsem pedagogickou školu a při první konfrontaci s realitou dnešního školství jsem zjistila, že státní systém nebude to pravé pro mně. Chtěla jsem dětem něco předat, dělat je šťastnými a spokojenými, spolupracovat s jejich rodiči – a to bohužel nebylo možné. Proto jsem nesmírně vděčná za to, že můžu pracovat právě tady, v Basicu. Práce zde je úžasná a naplňující. Děti jsou tu spokojené, je tu prostor na podtrhování jejich individuality, na rozvoj toho, v čem jsou dobré, velmi úzce je zde vedena kooperace s rodiči a mnohé další. Metoda a nástroje, které se zde používají, opravdu fungují a díky nim je možné pozorovat, jak se děti zlepšují a jak sem rády chodí…a nejen děti, ale i rodiče a učitelé. A to je to, co dělá tuto práci tak skvělou.

IMG_20200930_182639

Lucie Hlavová

Od malička jsem milovala děti a práce s nimi mě velice naplňovala. Proto jsem se také rozhodla studovat pedagogickou školu. Už při studiu a na praxích v mateřských školách jsem si všimla zastaralého systému ve školství. Konkrétně se mi na něm nelíbilo to, že dítě musí poslouchat na slovo a jeho vnitřní potřeby a projevy nejsou vyslyšeny. Viděla jsem nešťastné děti a bylo mi z toho smutno, od té doby jsem byla silný odpůrce autorit. Sama jsem se tedy zajímala o alternativní způsoby výchovy, které mne velice zaujaly a hledala jsem školku, která se nese ve stejném duchu. Proto jsem byla velice šťastná, že mne osud přivedl k mateřské škole Basic, která  dítěti dává svobodu, možnost se projevit a rozvíjí potenciály dětí. Jsem moc ráda, že zde mohu pracovat, dávat dětem lásku a svobodnou volbu, respektovat ho jako jedince a provázet ho na jeho cestě k dospívání. Děti jsou zde šťastné a to je přesně to, proč miluji svoji práci.

rbt

Erika Vlčková

V Basicu pracuji již od roku 2013 jako provozní a zároveň pomáhám s dětmi paním učitelkám. Tato práce se mi velmi líbí a přináší mi radost, protože pracuji pro děti, které mám moc ráda. Ve školce je skvělá výuka a velmi pestrý každodenní program. Děti jsou u nás šťastné, uvolněné a nebojí se o něco požádat. Toto je výsledek spokojeného a bezva kolektivu, v pěkném a klidném prostředí. Proto jsem ráda, že mohu pracovat zrovna tady.

Přihlašování a odhlašování stravy

  • Odhlašování minimálně 1 den předem do 8:30 přímo ve školce nebo na recepci naší školy: volejte na tel. 773 826 166 nebo pište na mail brno@skolabasic.cz
  • Při odhlašování na recepci je nutné uvést: jméno dítěte a přesné datum (od – do)
  • Pro neodhlášený oběd si rodiče mohou přijít po předchozí domluvě

Chci přihlásit nebo odhlásit dítě z obědů