Aktuality

Plán školky na období 20.-24. 11. 2017

NÁVŠTĚVA MRAZÍKA aneb ZAČÍNÁ PŘITUHOVAT

Všichni už jsme si všimli, že venku se ochladilo, proto i s dětmi budeme celý týden mluvit o nadcházejícím chladném počasí. Zopakujeme si, jakým oblečením se musíme ven vybavit a jakými vitamíny můžeme posilovat náš organismus.

Zazpíváme si písničku, kterou budou děti zpívat při návštěvě Mikuláše, čerta a anděla a k této příležitosti máme připravenou i básničku. Nezapomeneme ani na malování, kreslení a procvičování všech smyslů, které máme.

Také s dětmi pilně trénujeme na blížící se vánoční jarmark, kde děti předvedou krásné vystoupení pro rodiče, příbuzné, přátele a známé. Vánoční jarmark proběhne v neděli 3.12., prosím zarezervujte si tento termín.

Moc se na vás těší
Monika, Bára, Julie a Zdeněk

Plán školky na období 13. - 16. 11. 2017

Moje tělo, moje zdraví!

Tento týden budeme i nadále s dětmi probírat vše o zdraví a našem těle, protože je toho spoustu, co se ještě musíme naučit a zopakovat o stavbě těla a zdraví s ním spojeném. Budeme si nejen názorně ukazovat, jak můžeme o své tělo pečovat, ale také, jak předcházet úrazům. Určitě si nezapomeneme společně zazpívat, naučit se nové básničky, písničky a v neposlední řadě si vyrobíme spoustu hezkých výrobků. Každý den se po ráno pořádně rozcvičíme, abychom měli spoustu energie a dobré nálady, pro práci a hraní ve školce. V pátek nás čeká státní svátek, takže si užijte volného dne.

Příjemné podzimní dny přeje
Monika, Bára, Julča a Zdeněk

 

Plán školky na období 6.-10. 11. 2017

Moje tělo, moje zdraví 

Venku už začíná být chladno, a tak se může lehce stát, že onemocníme. Proto si teď budeme povídat o zdraví, dozvíme se, jak ho chránit, jak nemocem předcházet a jak pomoci někomu, kdo je nemocný. Protože nás ani zima neodradí od toho, abychom trávili čas venku, řekneme si, jak se oblékat a čím se venku zahřát. Také se dozvíme, z jakých částí se skládá naše tělo, jak se jeho části nazývají a k čemu jsou pro nás důležité.
Naučíme se novou písničku, vytvoříme krásné obrázky a budeme utužovat naše zdraví a kondičku.

Příjemně prožitý týden přeje
Monika, Bára, Julie a Zdeněk

Plán školky na období 30. 10. - 3. 11. 2017

Podzim čaruje

Podzim je tady a to ve vší parádě. Listy se nám krásně zbarvily, zahrada je plná ořechů. Na společných procházkách budeme zkoumat, jaký je podzim čaroděj – jak mění barvy, přírodu, vůně… Děti už si všimly, že venku se ochladilo, my si ale společně prozradíme a zopakujeme, proč je tak velmi důležité se v těchto dnech teple oblékat. Nebude chybět nová písnička, kterou se společně naučíme.

Také se s dětmi vypravíme na výlet a budeme pouštět draka, který nás přiletěl navštívit a už se velmi těší až se proletí.

A ve čtvrtek nás čeká tvořivá dílna, kde si děti ve spolupráci s rodiči vytvoří podzimní dekoraci.

Těšíme se na Vás 
Monika, Bára, Julie a Zdeněk

Plán školky na období 23. - 27. 10. 2017

Skáčeme přes kaluže

Máme tady krásné podzimní počasí, které nám nabízí pohled na okolní krajinu v těch nejhezčích barvách.
Sluníčko střídá déšť, a proto máme všude plno louží. Proč je tedy, nevyužít k potěšení našich dětí?
Proto si tento týden obujeme holínky a budeme soutěžit ve skoku dalekém přes kaluže.

Také si zopakujeme, jak je voda pro nás důležitá a k čemu všemu jí potřebujeme, nejen my lidé, ale také příroda.
Naučíme se novou básničku a písničku, kterou si doprovodíme tanečkem. Samozřejmě si vyrobíme krásné výrobky a obrázky pro rodiče. Tento týden budeme hodně sportovat, cvičit a také tančit. Takže nebudeme zahálet, ale vychutnáme si radost z pohybu a společných her.

Krásné podzimní dny přeji 
Monika, Bára, Julie a Zdeněk

Plán školky na období 16. - 20. 10. 2017

Počasí je na draka!
I teď budeme pokračovat v povídání o podzimu, tento týden ale zase trošku jinak. Může nám napovědět pohled z okna. Ano, budeme si povídat o tom, jaké je na podzim počasí a jaké změny se dějí v přírodě. To všechno budeme pozorovat při procházkách a pobytu venku, proto své děti vybavte vhodným oblečením a obuví. Ani nepříznivé počasí nás totiž neodradí od toho, abychom dováděli venku.
Ve školce pak budeme tvořit, učit se, zpívat a hrát si.

V sobotu 21. 9. pořádáme seminář pro rodiče - Jak vychovat zdravé a úspěšné dítě. Moc se těšíme na společné setkání na tomto semináři.

Těšíme se na Vás 
Monika, Bára, Julie a Zdeněk

Plán školky na období 9. - 13. 10. 2017

Putování s kapkou vody.

Tento týden si budeme povídat nejen o tom, že voda je nedílnou součástí naší Země, ale také si řekneme něco o řekách, mořích a oceánech. Vysvětlíme si, proč je voda k našemu životu důležitá, k čemu všemu jí potřebujeme nejen my, ale i rostliny a živočichové.

Pokusíme si společně zahrát na malé chemiky a ukázat si vodu ve všech třech skupenstvích:
1. kapalné – voda
2. plynné – vodní pára
3. pevné – led

A určitě si nezapomeneme říct o tom, jak je důležité neplýtvat vodou.

Jelikož nás čeká hodně deštivých dnů, nebudeme zahálet a vezmeme pláštěnku s holínkami a vyrazíme po okolí naší školky prozkoumat přírodu v dešti, kde si pořádně užijeme skákání v loužích.

Těšíme se na Vás 
Monika, Bára, Julie a Zdeněk

Plán školky na období 25. 9. - 6. 10. 2017

Je tu podzim!

Podzim je tady a to ve vší parádě. Listy se nám krásně zbarvily, zahrada je plná ořechů. V příštích čtrnácti dnech se s dětmi podíváme podzimu pod pokličku a najdeme všechno to krásné, co se na podzim dá dělat. Seznámíme se s podzimem jako ročním období a řekneme si, v čem se podzim liší od ostatních období.
Zkusíme svoji zručnost při práci s podzimními plodinami a pokusíme se vytvořit zvířátka z kaštanů nebo řetěz z šípků.  Nebudeme se nudit a společně si zahrajeme i pár her, při kterých se z nás stanou třeba detektivové, kteří dokáží najít správnou zeleninu či ovoce.
Naučíme se písničku, jednu nebo možná dvě a doprovodíme si je Orffovými nástroji. A v neposlední řadě se naučíme povyprávět krátkou pohádku o VELIKÉ řepě a zahrajeme si ji. Také si společně užijeme příští dva podzimní týdny hlavně při krátkých procházkách a hrách na zahradě. 

Ve čtvrtek 28. a v pátek 29. nás čekají takové malé prázdniny, protože školka je zavřená. Tedy vás - rodiče a děti, učitelé se totiž budou vzdělávat na semináři 🙂 V pondělí 2.10. v 16:30 se všichni potkáme na třídní schůzce.

Těšíme se na Vás 
Monika, Bára, Julie a Zdeněk

Plán školky na období 11. - 22. 9. 2017

 Kluci, holky, jdeme do školky!

Protože jsme si už všichni zvykli, že je po prázdninách, dovolené skončily a my už zase chodíme do školky, vrhneme se do práce. Povíme si, co je to školka, proč do ní chodíme, co v ní děláme a kdo se v ní o nás stará. Vyzkoušíme si, jestli se vyznáme v jejích prostorách a víme, kde co je. Vysvětlíme si, co to jsou pravidla, k čemu slouží a proč je důležité je dodržovat. Společně si pak vytvoříme tabuli „Naše pravidla“, která bude viset ve třídě.  A protože se mezi námi objevili noví kamarádi, budeme se o ně hezky starat a pomáhat jim, aby se jim u nás ve školce líbilo.  Samozřejmě budeme i tvořit, malovat, tancovat, hýbat se a zpívat.
Pěkný začátek školního roku 2017/2018 Vám přeje
Monika, Bára, Julča a Zdeněk