Aktuality

Zahradní slavnost

Zveme všechny rodiče, prarodiče a přátelé školy na naši ZAHRADNÍ SLAVNOST na téma CESTA KOLEM SVĚTA.
Cestování začne 28. 6. 2018 v 16 hodin na naší zahradě. Během této cesty Vám naše děti předvedou vystoupení.

PROGRAM:
vystoupení jednotlivých tříd
vystoupení školky
pasování předškoláků na prvňáčky
rozloučení s deváťáky

A jelikož to bude velmi náročná cesta, tak jsme pro vás přichystali i občerstvení.
Na Vás je je jen dojít a přinést si dobrou náladu. Těšíme se na Vás.

 

Plán školky na období 18. - 22. 6. 2018

Už je to tu - školka v přírodě!
Vyrážíme s našimi dětmi na školku v přírodě. Máme nachystáno spousty her a zábavy. Pokud chcete vědět, jak se máme, tak sledujte náš FB - budeme tam dávat fotečky.

Hezký slunečný týden Vám přejí
Monča, Barča, Juli, Lenka a Zdeněk

 

Plán školky na období 11. - 15. 6. 2018

Svátek Tatínků

Před měsícem slavily svůj svátek maminky a tentokrát přichází čas i na naše tatínky. Proto celý tento týden bude patřit právě jim.

Zopakujeme si rodinné vztahy a zabrousíme i do tématu emocí, které určitě tyto vztahy doprovázejí. Roli tatínka si přiblížíme v několika pohádkách a pro ty naše se naučíme krásnou písničku.

Budeme rozvíjet naše komunikační dovednosti a povídat si o tom, jak naši tatínci vypadají, jací jsou a co dělají. A spoustu z toho, co dělají, si i sami vyzkoušíme, ať víme, jak je to někdy těžké a jejich práce si tak budeme více vážit.

Nezapomeneme pro naše tatínky ani vyrobit nějaký dárek. Čeká nás týden plný zábavy.

Krásné slunečné dny Vám přeje
Monika, Bára, Juli a Zdeněk

 

Plán školky na období 4. - 8. 6. 2018

Léto

Tento týden se ve školce budeme učit vše o létu a letním počasí. Povíme si o letních květinách a hmyzu, dále si společně vytvoříme krásné „vosičky Emilky“.
Léto nám nabízí spoustu sportovních aktivit, takže budeme trávit hodně času venku a  společně je zkoušet. Pokud nebude třeba pršet, uděláme si odpolední svačinky na zahradě formou pikniku.
Nezapomeneme se obohatit o další básničku a písničku.
A protože je červen a vždy na jeho konci probíhá zahradní slavnost, tak už začneme pomaličku nacvičovat J

Hezký slunečný týden Vám přejí
Monča, Barča, Juli, Lenka a Zdeněk

 

Plán školky na období 28. 5. - 1. 6. 2018

Děti světa

Tento týden si budeme povídat o různých kulturách, rasách a národnostech. Navážeme na předešlé téma a zjistíme, co si děti pamatují i o jiných zemích. Ukážeme si, že lidé po celém světě nevypadají stejně a také si něco povíme i o našich a cizích tradičních pokrmech.
Vytvoříme si povědomí o tom, v čem se můžeme lišit a budeme rozvíjet jemnou a hrubou motoriku v rámci pohybových her a výtvarných činností. Ve středu máme v plánu spaní ve školce, zahrajeme si hry a objednáme si na večeři pizzu.
Ve čtvrtek nás čeká oslava Dne dětí!

Dlouhé prosluněné dny vám přejí
Monika, Barča, Juli, Zdeněk a Lenka

 

Plán školky na období 21. - 25. 5. 2018

Až budu velký, stanu se...

Tento týden si s dětmi budeme povídat o důležitém tématu, a tím je práce. Budeme se bavit o tom, jaká povolání existují. Řekneme si, jaké povolání dělají naši rodiče, a zamyslíme se nad tím, čím bychom se chtěli stát, až vyrosteme.

Naučíme se novou básničku a další anglickou písničku.

Reálně si vyzkoušíme povolání kuchařů, uklízeček, sportovců a i jiných. Děti si na vlastní kůži vyzkouší, jaké to je a co vše to obnáší. S dětmi se budeme bavit i o tom, jak je práce důležitá a co vše nám v životě umožňuje.

Pokud se chcete zapojit i vy – rodiče, budeme jen rádi. Můžete například donést nějaké fotky či předměty, které dětem přiblíží vaši práci. Odvážnější rodiče mohou po domluvě přijít a o své práci dětem povykládat.

Krásný týden přejí
Monika, Bára, Julie a Zdeněk

Plán školky na období 14. - 18. 5. 2018

Moje rodina - moje vše

V neděli jsme oslavili svátek maminek, o kterém jsme si povídali minulý týden. Ale protože maminka není jediným členem naší rodiny, tento týden si budeme povídat o rodině jako celku.

Naučíme se, co rodina je, jací členové naši rodinu tvoří, kde bydlí a co dělají. Budeme rozvíjet naše komunikační dovednosti.

Také budeme rozvíjet jemnou motoriku při používání nástrojů u výtvarných a pracovních činnostech a budeme tvořit pravidla, která jsou součástí jak každé školky, tak rodiny. Tentokrát se nenaučíme jen jedno písničku, ale rovnou dvě a tu druhou dokonce v anglickém jazyce.

Tento týden v naší školce bude probíhat zápis, takže se za námi přijde podívat pár kamarádů, kteří by se k nám od září chtěli přidat.

Také další informace pro vás - rodiče: od minulého čtvrtku se ve školce můžete potkávat s naší novou posilou, praktikantkou Lenkou, která u nás bude až do
6. 6. 2018

Krásné teplé a slunečné dny přeje
Monika, Bára, Juli a Zdeněk

 

Plán školky na období 9. - 11.5.2018

Svátek matek

„Kytička je bílá,
maminka je milá.
Ke kytičce přivoníme,
k mamince se nakloníme.
Hubičku jí dáme,
že jí rádi máme.“

Tento týden věnujeme maminkám a tomu proč s nimi slavíme tento výjimečný den. Popovídáme si, jaké naše maminky jsou a co všechno pro nás dělají. Určitě jim nezapomeneme vyrobit malé překvapení, od srdce zarecitovat básničku a vykouzlit úsměv na tváři.

Krásné květnové dny Vám přejí
Monča, Juli, Barča a Zdeněk 

Plán školky na období 30. 4. - 4. 5. 2018

Doprava

Nadcházející téma předpokládáme, že bude pro děti velmi blízké, zajímavé a přinese dětem nové vnímání okolního dění ve městech nebo na vesnici. Připravili jsme si řadu modelových situací. Jak ve školce, tak samozřejmě i v pouličním provozu. Budeme kreslit či malovat obrázky, hrát hry, učit se poznávat pravidla dopravy na silnicích, chodnících, kolejích, ve vzduchu, ale i lesních pěšinách.

Dopravu tedy budeme „testovat“ přímo na sobě, a to: nejprve teoreticky, posléze i prakticky, tj. pěšky nebo dopravními prostředky a nezapomeneme ani na svoji bezpečnost.

Naučíme se novou písničku a básničku, které doprovodíme pohybem a Orffovými nástroji.

Chtěli bychom do tohoto tématu zapojit i Vás – milí rodiče, proto bychom uvítali, kdybyste se s dětmi cestou do školky na toto téma zaměřili a povídali si s nimi o něm.

Přejeme krásné už skoro letní dny.
Monika, Bára, Julča a Zdeněk

Plán školky na období 23. 4. - 27. 4. 2018

Moje milá děvčata, připravte si košťata

Konec dubna se neodvratně blíží a s tím i pálení čarodějnic, proto se tento týden ponese v duchu čar a kouzel. U dětí prohloubíme nové znalosti tím, že si řekneme, proč tento zvyk vznikl a jak se slavil dříve a dnes.

Vyrobíme si vlastní klobouk, budeme se přeměňovat v kočky či žáby a určitě si spolu uvaříme i nějaký lektvar.

Ukážeme si, jak vlastně taková čarodějnice vypadá a společně s Vámi rodiči se na chvilku vžijeme i do jejich kůže ve čtvrtek na zahradě naší školy, kde proběhne pálení čarodějnice. Na všechny se moc těšíme.

Krásné jarní dny Vám přejí
Monika, Bára, Julča a Zdeněk

Plán školky na období 16. - 20. 4. 2018

Šel zahradník do zahrady.

Teplé jarní počasí nás láká ven. Takže stejně jako zahradník, i my půjdeme na zahradu a pustíme se do práce. Pustíme se do jarního úklidu a zasadíme si rostlinky, o které se budeme společně starat. Na procházkách budeme pozorovat, co kde v zahrádkách už kvete a roste. Budeme pozorovat pomocí všech našich smyslů.

Na semínkách hrachu si ukážeme, co všechno se se semínkem stane, než z něj vyroste rostlina.

Řekneme si, co všechno je k pěstování potřeba a co by se stalo, kdyby na světě nebylo Slunce, voda nebo hmyz.

Naučíme se novou písničku, kterou si budete moci společně zpívat i při práci na Vaší zahradě. A jako každý týden si toho i spoustu vytvoříme. 

Krásné slunečné dny přejí
Monika, Bára, Julča a Zdeněk

Plán školky na období 9. - 13. 4. 2018

Vesmír

Minulý týden jsme dětem objasnili, co je to svět a že máme různé národy, zvyky a tradice. Tentokrát si téma ještě rozšíříme a popovídáme si o Zemi v rámci celého vesmíru.

Hned v pondělí navštíví starší děti brněnské planetárium, kde se jistě dozví spoustu věcí a určitě pro ně bude toto téma díky tomu názornější a zajímavější. Ani ve školce poté nebudeme ztrácet čas.

Budeme si hrát na kosmonauty, sluníčka, hvězdy. Při výtvarné a pracovní činnosti vytvoříme vesmírné lodě a rakety. Nezapomeneme se naučit vesmírné básničky a písničku. Při práci budeme zkoušet nové techniky a společně si to hezky užijeme.

Přejeme příjemné a konečně trošku teplé jarní dny.
Monika, Bára, Julča a Zdeněk

Plán školky na období 3. - 6. 4. 2018

Svět, ve kterém žijeme

Protože je důležité znát náš svět, tak nás tento týden čeká putování po světě a objevování jiných světadílů a měst.

Dětem přiblížíme, že neexistuje jen jeden jazyk. A že na světě jsou lidé různých národností, přesvědčení a kultur.

Budeme si povídat o tradicích a zvycích u nás i ve světě. Naučíme se pojmenovat světadíly a znát naše hlavní město.

Čeká nás učení nových básniček, písniček, hraní her a spousta výtvarných a pracovních činností.

Pěkný týden Vám přeje
Monika, Bára, Julča a Zdeněk

Plán školky na období 26. - 29. 3. 2018

Velikonoční čas

Tak jsou tu zas po roce - Velikonoce.
Jsou tu svátky jara, tak budeme doufat, že se nám umoudří počasí a jaro k nám už opravdu přijde a my tak budeme moci trávit čas venku, kde si budeme hrát, učit se a pozorovat jarní přírodu - jak na zahradě, tak na procházkách v okolí školky.

Budeme se starat o naše semínka a sledovat, jak se jim daří. Pustíme se do barvení a zdobení vajíček a vytvoříme si velikonoční přáníčka.

S chlapci se naučíme nebo s některými už jen zopakujeme básničku, kterou budou moci využít v pondělí při koledování a společně se naučíme písničku s doprovodem klavíru a Orffových nástrojů.

I tento týden od Vás budeme potřebovat menší pomoc. Až budete o víkendu k snídani dělat vaječné omelety nebo péct dezert, vzpomeňte si na nás a nějaké vajíčko vyfoukněte. My z něho ve školce vytvoříme krásnou velikonoční dekoraci, ze které budou mít určitě radost nejen Vaše děti.

V pátek 30. 3. a pondělí 2. 4. nás čekají státní svátky, takže přejeme příjemné prožití volného času.

Krásné prožití velikonočních svátků přeje
Monika, Bára, Julča a Zdeněk

Plán školky na období 19. - 23. 3. 2018

Jaro

Milí rodičové, je tu tolik očekávaný čas - období prvních květin, zpěvu ptáků, rození mláďátek, ale také jarních salátů, výměny teplého oblečení za lehčí a spousty dalšího... ano, JARO je tu!

O tomto tématu a pochopitelně o všem, co k jaru patří, si s dětmi budeme povídat. Budeme vnímat okolní přírodu – na procházkách budeme poznávat v zahrádkách květiny, poslouchat zpěv ptáčků a poznávat je. Vyrobíme si obrázky pro potěšení.

Na děti čeká spousta zábavy, úkolů a překvapení. Také se chystáme s dětmi zasadit jarní rostlinky. Každé dítě si bude moci sazeničku zasadit a bude si ji samo pěstovat a zalévat.

Prosíme proto vás rodiče, aby dětem s sebou do školky přibalili například prázdný kelímek od jogurtu, krabičku od másla nebo něco podobného, do čeho lze zasadit sazenici.

Krásné první jarní dny
Monika, Bára, Julča a Zdeněk

Plán školky na období 12. - 16. 3. 2018

Probouzející se příroda

Zima nám už pomalu, ale jistě končí a na dveře nám klepe jaro.

Tento týden se s dětmi naučíme si uvědomovat význam živočichů pro přírodu a člověka. Vysvětlíme si, proč se navrací ptáci z teplých krajin a seznámíme se s drobnými živočichy a hmyzem.

Vyzkoušíme si zajímavé pokusy – klíčení semen v různých podmínkách. Naučíme se, proč potřebují rostliny k životu půdu, vodu, Slunce a vzduch.

Celý týden budeme trénovat novou básničku. Jemnou motoriku posílíme vystřihováním, lepením a tvořením obrázků, kterými vyzdobíme nástěnky.

Hezký týden přeje
Monika, Bára, Julča a Zdeněk

Plán školky na období 5. - 9. 3. 2018

Barvy a tvary

Pastelkou si kreslíme, 
dlouhé čáry děláme. 
A za jednu chvilku pouhou
střídá krátká čára dlouhou. 
Pak obrázek nakreslíme, 
pastelkou ho vybarvíme. 

Tento týden si budeme povídat o barvách a tvarech a zjistíme, že se nachází všude kolem nás a skládá se z nich celý svět. 

Budeme si upevňovat znalosti, které už máme a naučíme se barvy i tvary rozeznávat na předmětech v našem okolí. Pomocí výtvarných a pracovních činností budeme rozvíjet jemnou motoriku a společně si vytvoříme naší papírovou barevnou stavebnici. S tou pak budeme rozvíjet fantazii a představivost při konstruktivních činnostech. 

Jedno dopoledne se ponese v duchu pokusů s barvami, spoustu z nich si děti i samy vyzkouší. Také se naučíme novou písničku, kterou budeme využívat i v dalších týdnech při práci v komunitním kruhu. 

Krásné začátek nového měsíce
Monika, Bára, Julča a Zdeněk

Plán školky na období 26. 2. - 2. 3. 2018

Recyklace

Další téma, o kterém si budeme ve školce povídat se týká recyklace a ochrany životního prostředí.

Zimní témata už jsou za námi, ale ochrana přírody a našeho okolí je nutná celoročně, proto se vrhneme na téma recyklace. S dětmi si toto téma objasníme a vysvětlíme si, proč je recyklace důležitá a co nám přináší. 

Čekají na nás nové hry, písnička o třídění odpadu, pracovní a výtvarné činnosti, při kterých si naše nové znalosti dobře upevníme.

Recyklaci na závěr týdne převedeme do praxe, proto pokud máte doma nějakou věc na vyhození, přineste ji a děti jí společně s námi půjdou vyhodit do správného kontejneru.

Krásné prožití těchto dní přeje
Monika, Bára, Julča a Zdeněk

Plán školky na období 19. - 23. 2. 2018

Hudební nástroje

Následující týden se z nás stanou muzikanti a hudebníci. Povíme si něco o tom, co hudební nástroje jsou, k čemu slouží a kdo je používá. Naučíme se, že ke hře na hudební nástroje se používají ústa, ruce, ale i nohy a také se dozvíme, že se nástroje různě rozdělují.

Budeme se je učit poznávat pomocí zraku, hmatu a sluchu. K tomu použijeme obrázky, videa i reálné nástroje.

Seznámíme se s flétnou a vyzkoušíme si na ni zahrát. A co bychom to byli za muzikanty, kdybychom se nenaučili nějakou novou písničku, kterou nakonec pomocí hry na hudební nástroje společně doprovodíme.

Vyzkoušíme si také to, že hrát se dá nejen na hudební nástroje, ale i na běžné předměty, které máme okolo sebe. Zkusíme si i vyrobit své nástroje a tím procvičíme jemnou motoriku a naši fantazii.

Moc se na vás těší 
Monika, Bára, Julie a Zdeněk

 

Plán školky na období 12. - 16. 2. 2018

Masopust

Ve čtvrtek ve školce proběhl karneval, který jsme si společně moc užili, proto na něj navážeme naším novým tématem. Tentokrát si budeme povídat o masopustu. Řekneme si kdy, jak a proč ho slavíme. Ukážeme si masopustní a karnevalové masky a sami si nějaké vyrobíme, čímž budeme rozvíjet jemnou motoriku a práci s různými nástroji. Opět se to tedy v naší školce bude hemžit různými karnevalovými postavami.

Budeme pokračovat ve zpěvu karnevalové písničky z minulého týdne, doprovodíme ji hrou na nástroje. Těmi, které běžně používáme, ale i vlastnoručně vyrobenými. Pohybové dovednosti budeme rozvíjet pomocí her i básničky s pohybem, kterou se společně naučíme.

Tento týden také navážeme na aktuální dění ve světě a děti se zúčastní zimních olympijských her. Povíme si, jaké disciplíny na hrách jsou a pár si jich sami vyzkoušíme. Doufejme, že nám vydrží počasí a některé disciplíny si tak vyzkoušíme i venku. I tentokrát nás tak čeká týden plný zábavy.

Krásné prožití těchto dní přeje
Monika, Bára, Julča a Zdeněk

Plán školky na období 5. - 9. 2. 2018

Z pohádky do pohádky

Tento týden bude pro děti ve školce plný fantazie, pohádek a zábavy. S dětmi si připomeneme pohádky, které velice dobře znají a možná se seznámíme i s nějakými novými. Díky pohádkám se toho zvládneme i dost naučit.

Pokusíme se s dětmi zabrousit do problematiky nám velmi dobře známé – dělení se s kamarády o věci (hračky a další). U dětí bychom chtěli probudit pocit, že rozdělit se je nejen správné, ale i velmi příjemné.

Protože se snažíme děti rozvíjet ve všech oblastech, nezapomeneme se naučit písničku, kterou doprovodíme hudebními nástroji a básničku, kterou si ozvláštníme pohybem. Nebude chybět společný výtvor, při kterém děti posílí schopnosti kreslení, stříhaní a lepení.

V neposlední řadě se zaměříme na rozvoj fantazie a kreativních dovedností při kreslení pohádkových postav a vykreslování omalovánek.

Ve čtvrtek nás čeká karneval, při kterém bude hlavním cílem se skvěle pobavit v připravených maskách. Pro děti budou nachystané stanoviště a celý den proběhne v duchu soutěžení, her a zábavy.

Moc se na vás těší 
Monika, Bára, Julie a Zdeněk

 

Plán školky na období 29. 1. - 2. 2. 2018

Chumelí se, chumelí

Vypadá to, že sáně a boby i pro tento týden ponecháme schované. Zima není ale jen o sněhu a o tom se tento týden právě přesvědčíme. Povíme si, co způsobí to, že nám je v určité části roku horko a jindy zase zima.

Ke snadnějšímu vysvětlení nám pomůže glóbus, který také důkladně prozkoumáme. Také ukáže, kde všude mají zimu po celý rok a proč tomu tak je.

Zjistíme, jaká tam žijí zvířátka a proč jim celoroční zima vyhovuje. Tato zvířátka si také namalujeme a protrénujeme tím základní výtvarné techniky, poté jimi vyzdobíme šatnu.

Procvičíme si paměť a naučíme se další pěknou básničku a písničku s využití jednoduchých hudebních nástrojů.

V neposlední řadě si zahrajeme hry na zvířátka, u kterých si pořádně protáhneme své tělo v doprovodu psychomotorického cvičení.

Pěkný týden přejí
Monika, Bára, Julča a Zdeněk

Plán školky na období 22. - 26. 1. 2018

Chumelí se, chumelí

Protože zima ještě nekončí, nekončí ani naše povídání o ní. Zopakujeme si to, co jsme se už naučili a řekneme si i spoustu dalších nových věcí. 

Písničku z minulého týdne dovedeme s pomocí klavíru, kytary a Orffových nástrojů k dokonalosti. Budeme trénovat rytmizaci, zpěv v různých tóninách a vyzkoušíme si i sólový zpěv. Děti budou mít možnost si hru na nástroje vyzkoušet. Komu děti doma tuto písničku ještě nezpívaly, tento týden se tak určitě stane. 

Už nám konečně napadl sníh, budeme trávit čas venku, kde se budeme klouzat, koulovat, stavět sněhuláky a užijeme si spoustu zábavy. Společně budeme rozvíjet naše pohybové dovednosti. 

Je důležité myslet i na zvířátka, proto nezapomeneme na ptáčky, kterým nasypeme zrní do krmítka a řekneme si, proč je důležité se o zvířátka v zimě starat a jak jim můžeme pomáhat. Při procházkách v okolí školky budeme pozorně sledovat a třeba i nějaké uvidíme.  

Jako každý týden si něco vytvoříme a vyzdobíme si naši šatnu. Budeme rozvíjet motoriku ruky stříháním, malováním i kreslením a budeme pracovat i s naší fantazií. 

Zasněžených zimních dní můžete s Vašimi dětmi využít i Vy a společný čas tak můžete využít třeba sáňkováním někde na kopci. 

Krásné lednové dny přejí
 Monika, Bára, Julča a Zdeněk

Plán školky na období 15. - 19. 1. 2018

Zimní sporty (sáňkování, bruslení a další) 

Tento týden s dětmi budeme probírat zimní sporty. Řekneme si, které sporty můžeme dělat jenom v zimě a které můžeme dělat jak v zimě, tak i v jiných ročních obdobích.

Také děti upozorníme na nebezpečí přírodních zamrzlých ploch, které neznají a v tomto počasí nemusejí být dobře zamrzlé.
Nezapomeneme si vyrobit něco na výstavku, s předškoláky a staršími dětmi si vyplníme pracovní listy a všichni se společně naučíme písničku o Mrazíkovi.

Krásný týden přejí
Monika, Bára, Julča a Zdeněk

Plán školky na období 8. - 12. 1. 2018

Pan sněhulák

V následujícím týdnu si budeme hodně zpívat, hrát i vyrábět. Povíme si o sněhu, odkud se nám vlastně bere a rovnou si zopakujeme roční období a vše s tím spojené.

Počasí venku nám bohužel asi neumožní venkovní koulovačku a bobování, ale aspoň si tyto zimní činnosti přeneseme na papír.

Zahrajeme si na chemiky a vytvoříme pár pokusů se sněhem a ledem. Také si povíme, kde a čím můžeme nakrmit lesní zvířátka, když je zima a sníh. Určitě si také zatancujeme, naučíme se pěkné básničky, zacvičíme a užijeme si spoustu legrace.

Těší se na Vás
Monika, Bára, Julča a Zdeněk

 

Plán školky na období 3. - 5. 1. 2018

My tři králové jdeme k Vám

Vánoční svátky jsou už za námi, stejně tak rok 2017. A protože toho na nový rok 2018 máme naplánovaného spoustu, vrhneme se na to hned od začátku.

Řekneme si, jak jsme prožili Vánoce a co nám přinesl Ježíšek. Některé nové věci si možná i ukážeme, protože se s nimi děti přijdou do školky pochlubit.

První lednový týden si budeme povídat o třech králích, vyrobíme si korunu a pomocí ní si budeme na krále hrát, budeme cvičit a naučíme se písničku, kterou králové zpívají při koledování.

Hodně štěstí, zdraví, lásky a pohody do roku 2018 Vám přeje

Monika, Bára, Julča a Zdeněk

Plán školky na období 11. - 20. 12. 2017

Vánoce, vánoce přicházejí

Tento a následující týden se s dětmi začneme připravovat na vánoční svátky. Seznámíme se s našimi českými tradicemi, řekneme si proč vlastně slavíme Vánoce a povyprávíme si vánoční příběh. 

Nebude chybět vyrábění vánočních výrobků, kterými poté děti mohou potěšit rodiče, prarodiče, přátele a známé. 

Také se naučíme nějakou tu koledu a budeme se pilně připravovat na vánoční jarmark, kde předvedeme krásné vystoupení. Nebude chybět ani pečení perníčků 🙂 

Moc se na vás těšíme ve čtvrtek 14. 12. na jarmarku, a také v úterý 19. 12. na vánoční dílničce.

Monika, Bára, Julča a Zdeněk

 

Plán školky na období 4. - 8. 12.2017

S čerty nejsou žerty!

Už nám nastal tak dlouho očekávaný čas Vánoc.

Všude kolem na nás dýchá vánoční atmosféra a příprava s ní spojená, proto se i my ve školce budeme připravovat. A to nejen zdobením a výrobou vánočních ozdob. Zopakujeme si básničku a písničku pro Mikuláše, čerty a andílky, kteří nás přijdou v úterý do školky navštívit. Také si povíme o lidových tradicích spojených s Vánoci.

Tento vánoční čas je velmi kouzelný, hlavně pro dětičky, proto si ho vynasnažíme co nejvíce společně užít a také vnímat.

Rodičům v tomto předvánočním období přejeme co nejméně shonu.

Krásnou první adventní neděli vám přeje
Monika, Bára, Julča a Zdeněk

Plán školky na období 27. 11. - 1. 12. 2017

Vánoční jarmark se blíží!

Blíží se Vánoce, takže se jako každý rok chystá vánoční jarmark. Tentokrát se bude konat ve čtvrtek 14. prosince od 16 hodin na zahradě školy.

Budeme mít pro Vás připravený bohatý program s vystoupením žáků jak mateřské, tak základní školy a občerstvení. Samozřejmostí je spousta výrobků dětí, které si budete moci koupit, odnést a vánočně si s nimi vyzdobit domov. 

Proto nás čeká týden plný práce. Budeme pro Vás nacvičovat taneční vystoupení a vytvářet výrobky. S některými jsme začali již dnes a doufáme, že snad vykouzlí úsměvy na vašich tvářích a způsobí vám pocit radosti.

Srdečně Vás zveme a těšíme se na příjemně strávené odpoledne!
Monika, Bára, Julča a Zdeněk

 

Plán školky na období 20.-24. 11. 2017

NÁVŠTĚVA MRAZÍKA aneb ZAČÍNÁ PŘITUHOVAT

Všichni už jsme si všimli, že venku se ochladilo, proto i s dětmi budeme celý týden mluvit o nadcházejícím chladném počasí. Zopakujeme si, jakým oblečením se musíme ven vybavit a jakými vitamíny můžeme posilovat náš organismus.

Zazpíváme si písničku, kterou budou děti zpívat při návštěvě Mikuláše, čerta a anděla a k této příležitosti máme připravenou i básničku. Nezapomeneme ani na malování, kreslení a procvičování všech smyslů, které máme.

Také s dětmi pilně trénujeme na blížící se vánoční jarmark, kde děti předvedou krásné vystoupení pro rodiče, příbuzné, přátele a známé. Vánoční jarmark proběhne v neděli 3.12., prosím zarezervujte si tento termín.

Moc se na vás těší
Monika, Bára, Julie a Zdeněk

Plán školky na období 13. - 16. 11. 2017

Moje tělo, moje zdraví!

Tento týden budeme i nadále s dětmi probírat vše o zdraví a našem těle, protože je toho spoustu, co se ještě musíme naučit a zopakovat o stavbě těla a zdraví s ním spojeném. Budeme si nejen názorně ukazovat, jak můžeme o své tělo pečovat, ale také, jak předcházet úrazům. Určitě si nezapomeneme společně zazpívat, naučit se nové básničky, písničky a v neposlední řadě si vyrobíme spoustu hezkých výrobků. Každý den se po ráno pořádně rozcvičíme, abychom měli spoustu energie a dobré nálady, pro práci a hraní ve školce. V pátek nás čeká státní svátek, takže si užijte volného dne.

Příjemné podzimní dny přeje
Monika, Bára, Julča a Zdeněk

 

Plán školky na období 6.-10. 11. 2017

Moje tělo, moje zdraví 

Venku už začíná být chladno, a tak se může lehce stát, že onemocníme. Proto si teď budeme povídat o zdraví, dozvíme se, jak ho chránit, jak nemocem předcházet a jak pomoci někomu, kdo je nemocný. Protože nás ani zima neodradí od toho, abychom trávili čas venku, řekneme si, jak se oblékat a čím se venku zahřát. Také se dozvíme, z jakých částí se skládá naše tělo, jak se jeho části nazývají a k čemu jsou pro nás důležité.
Naučíme se novou písničku, vytvoříme krásné obrázky a budeme utužovat naše zdraví a kondičku.

Příjemně prožitý týden přeje
Monika, Bára, Julie a Zdeněk

Plán školky na období 30. 10. - 3. 11. 2017

Podzim čaruje

Podzim je tady a to ve vší parádě. Listy se nám krásně zbarvily, zahrada je plná ořechů. Na společných procházkách budeme zkoumat, jaký je podzim čaroděj – jak mění barvy, přírodu, vůně… Děti už si všimly, že venku se ochladilo, my si ale společně prozradíme a zopakujeme, proč je tak velmi důležité se v těchto dnech teple oblékat. Nebude chybět nová písnička, kterou se společně naučíme.

Také se s dětmi vypravíme na výlet a budeme pouštět draka, který nás přiletěl navštívit a už se velmi těší až se proletí.

A ve čtvrtek nás čeká tvořivá dílna, kde si děti ve spolupráci s rodiči vytvoří podzimní dekoraci.

Těšíme se na Vás 
Monika, Bára, Julie a Zdeněk

Plán školky na období 23. - 27. 10. 2017

Skáčeme přes kaluže

Máme tady krásné podzimní počasí, které nám nabízí pohled na okolní krajinu v těch nejhezčích barvách.
Sluníčko střídá déšť, a proto máme všude plno louží. Proč je tedy, nevyužít k potěšení našich dětí?
Proto si tento týden obujeme holínky a budeme soutěžit ve skoku dalekém přes kaluže.

Také si zopakujeme, jak je voda pro nás důležitá a k čemu všemu jí potřebujeme, nejen my lidé, ale také příroda.
Naučíme se novou básničku a písničku, kterou si doprovodíme tanečkem. Samozřejmě si vyrobíme krásné výrobky a obrázky pro rodiče. Tento týden budeme hodně sportovat, cvičit a také tančit. Takže nebudeme zahálet, ale vychutnáme si radost z pohybu a společných her.

Krásné podzimní dny přeji 
Monika, Bára, Julie a Zdeněk

Plán školky na období 16. - 20. 10. 2017

Počasí je na draka!
I teď budeme pokračovat v povídání o podzimu, tento týden ale zase trošku jinak. Může nám napovědět pohled z okna. Ano, budeme si povídat o tom, jaké je na podzim počasí a jaké změny se dějí v přírodě. To všechno budeme pozorovat při procházkách a pobytu venku, proto své děti vybavte vhodným oblečením a obuví. Ani nepříznivé počasí nás totiž neodradí od toho, abychom dováděli venku.
Ve školce pak budeme tvořit, učit se, zpívat a hrát si.

V sobotu 21. 9. pořádáme seminář pro rodiče - Jak vychovat zdravé a úspěšné dítě. Moc se těšíme na společné setkání na tomto semináři.

Těšíme se na Vás 
Monika, Bára, Julie a Zdeněk

Plán školky na období 9. - 13. 10. 2017

Putování s kapkou vody.

Tento týden si budeme povídat nejen o tom, že voda je nedílnou součástí naší Země, ale také si řekneme něco o řekách, mořích a oceánech. Vysvětlíme si, proč je voda k našemu životu důležitá, k čemu všemu jí potřebujeme nejen my, ale i rostliny a živočichové.

Pokusíme si společně zahrát na malé chemiky a ukázat si vodu ve všech třech skupenstvích:
1. kapalné – voda
2. plynné – vodní pára
3. pevné – led

A určitě si nezapomeneme říct o tom, jak je důležité neplýtvat vodou.

Jelikož nás čeká hodně deštivých dnů, nebudeme zahálet a vezmeme pláštěnku s holínkami a vyrazíme po okolí naší školky prozkoumat přírodu v dešti, kde si pořádně užijeme skákání v loužích.

Těšíme se na Vás 
Monika, Bára, Julie a Zdeněk

Plán školky na období 25. 9. - 6. 10. 2017

Je tu podzim!

Podzim je tady a to ve vší parádě. Listy se nám krásně zbarvily, zahrada je plná ořechů. V příštích čtrnácti dnech se s dětmi podíváme podzimu pod pokličku a najdeme všechno to krásné, co se na podzim dá dělat. Seznámíme se s podzimem jako ročním období a řekneme si, v čem se podzim liší od ostatních období.
Zkusíme svoji zručnost při práci s podzimními plodinami a pokusíme se vytvořit zvířátka z kaštanů nebo řetěz z šípků.  Nebudeme se nudit a společně si zahrajeme i pár her, při kterých se z nás stanou třeba detektivové, kteří dokáží najít správnou zeleninu či ovoce.
Naučíme se písničku, jednu nebo možná dvě a doprovodíme si je Orffovými nástroji. A v neposlední řadě se naučíme povyprávět krátkou pohádku o VELIKÉ řepě a zahrajeme si ji. Také si společně užijeme příští dva podzimní týdny hlavně při krátkých procházkách a hrách na zahradě. 

Ve čtvrtek 28. a v pátek 29. nás čekají takové malé prázdniny, protože školka je zavřená. Tedy vás - rodiče a děti, učitelé se totiž budou vzdělávat na semináři 🙂 V pondělí 2.10. v 16:30 se všichni potkáme na třídní schůzce.

Těšíme se na Vás 
Monika, Bára, Julie a Zdeněk

Plán školky na období 11. - 22. 9. 2017

 Kluci, holky, jdeme do školky!

Protože jsme si už všichni zvykli, že je po prázdninách, dovolené skončily a my už zase chodíme do školky, vrhneme se do práce. Povíme si, co je to školka, proč do ní chodíme, co v ní děláme a kdo se v ní o nás stará. Vyzkoušíme si, jestli se vyznáme v jejích prostorách a víme, kde co je. Vysvětlíme si, co to jsou pravidla, k čemu slouží a proč je důležité je dodržovat. Společně si pak vytvoříme tabuli „Naše pravidla“, která bude viset ve třídě.  A protože se mezi námi objevili noví kamarádi, budeme se o ně hezky starat a pomáhat jim, aby se jim u nás ve školce líbilo.  Samozřejmě budeme i tvořit, malovat, tancovat, hýbat se a zpívat.
Pěkný začátek školního roku 2017/2018 Vám přeje
Monika, Bára, Julča a Zdeněk