Aktuality

Plán školky na období 15. - 19. 1. 2018

Zimní sporty (sáňkování, bruslení a další) 

Tento týden s dětmi budeme probírat zimní sporty. Řekneme si, které sporty můžeme dělat jenom v zimě a které můžeme dělat jak v zimě, tak i v jiných ročních obdobích.

Také děti upozorníme na nebezpečí přírodních zamrzlých ploch, které neznají a v tomto počasí nemusejí být dobře zamrzlé.
Nezapomeneme si vyrobit něco na výstavku, s předškoláky a staršími dětmi si vyplníme pracovní listy a všichni se společně naučíme písničku o Mrazíkovi.

Krásný týden přejí
Monika, Bára, Julča a Zdeněk

Plán školky na období 8. - 12. 1. 2018

Pan sněhulák

V následujícím týdnu si budeme hodně zpívat, hrát i vyrábět. Povíme si o sněhu, odkud se nám vlastně bere a rovnou si zopakujeme roční období a vše s tím spojené.

Počasí venku nám bohužel asi neumožní venkovní koulovačku a bobování, ale aspoň si tyto zimní činnosti přeneseme na papír.

Zahrajeme si na chemiky a vytvoříme pár pokusů se sněhem a ledem. Také si povíme, kde a čím můžeme nakrmit lesní zvířátka, když je zima a sníh. Určitě si také zatancujeme, naučíme se pěkné básničky, zacvičíme a užijeme si spoustu legrace.

Těší se na Vás
Monika, Bára, Julča a Zdeněk

 

Plán školky na období 3. - 5. 1. 2018

My tři králové jdeme k Vám

Vánoční svátky jsou už za námi, stejně tak rok 2017. A protože toho na nový rok 2018 máme naplánovaného spoustu, vrhneme se na to hned od začátku.

Řekneme si, jak jsme prožili Vánoce a co nám přinesl Ježíšek. Některé nové věci si možná i ukážeme, protože se s nimi děti přijdou do školky pochlubit.

První lednový týden si budeme povídat o třech králích, vyrobíme si korunu a pomocí ní si budeme na krále hrát, budeme cvičit a naučíme se písničku, kterou králové zpívají při koledování.

Hodně štěstí, zdraví, lásky a pohody do roku 2018 Vám přeje

Monika, Bára, Julča a Zdeněk

Plán školky na období 11. - 20. 12. 2017

Vánoce, vánoce přicházejí

Tento a následující týden se s dětmi začneme připravovat na vánoční svátky. Seznámíme se s našimi českými tradicemi, řekneme si proč vlastně slavíme Vánoce a povyprávíme si vánoční příběh. 

Nebude chybět vyrábění vánočních výrobků, kterými poté děti mohou potěšit rodiče, prarodiče, přátele a známé. 

Také se naučíme nějakou tu koledu a budeme se pilně připravovat na vánoční jarmark, kde předvedeme krásné vystoupení. Nebude chybět ani pečení perníčků 🙂 

Moc se na vás těšíme ve čtvrtek 14. 12. na jarmarku, a také v úterý 19. 12. na vánoční dílničce.

Monika, Bára, Julča a Zdeněk

 

Plán školky na období 4. - 8. 12.2017

S čerty nejsou žerty!

Už nám nastal tak dlouho očekávaný čas Vánoc.

Všude kolem na nás dýchá vánoční atmosféra a příprava s ní spojená, proto se i my ve školce budeme připravovat. A to nejen zdobením a výrobou vánočních ozdob. Zopakujeme si básničku a písničku pro Mikuláše, čerty a andílky, kteří nás přijdou v úterý do školky navštívit. Také si povíme o lidových tradicích spojených s Vánoci.

Tento vánoční čas je velmi kouzelný, hlavně pro dětičky, proto si ho vynasnažíme co nejvíce společně užít a také vnímat.

Rodičům v tomto předvánočním období přejeme co nejméně shonu.

Krásnou první adventní neděli vám přeje
Monika, Bára, Julča a Zdeněk

Plán školky na období 27. 11. - 1. 12. 2017

Vánoční jarmark se blíží!

Blíží se Vánoce, takže se jako každý rok chystá vánoční jarmark. Tentokrát se bude konat ve čtvrtek 14. prosince od 16 hodin na zahradě školy.

Budeme mít pro Vás připravený bohatý program s vystoupením žáků jak mateřské, tak základní školy a občerstvení. Samozřejmostí je spousta výrobků dětí, které si budete moci koupit, odnést a vánočně si s nimi vyzdobit domov. 

Proto nás čeká týden plný práce. Budeme pro Vás nacvičovat taneční vystoupení a vytvářet výrobky. S některými jsme začali již dnes a doufáme, že snad vykouzlí úsměvy na vašich tvářích a způsobí vám pocit radosti.

Srdečně Vás zveme a těšíme se na příjemně strávené odpoledne!
Monika, Bára, Julča a Zdeněk

 

Plán školky na období 20.-24. 11. 2017

NÁVŠTĚVA MRAZÍKA aneb ZAČÍNÁ PŘITUHOVAT

Všichni už jsme si všimli, že venku se ochladilo, proto i s dětmi budeme celý týden mluvit o nadcházejícím chladném počasí. Zopakujeme si, jakým oblečením se musíme ven vybavit a jakými vitamíny můžeme posilovat náš organismus.

Zazpíváme si písničku, kterou budou děti zpívat při návštěvě Mikuláše, čerta a anděla a k této příležitosti máme připravenou i básničku. Nezapomeneme ani na malování, kreslení a procvičování všech smyslů, které máme.

Také s dětmi pilně trénujeme na blížící se vánoční jarmark, kde děti předvedou krásné vystoupení pro rodiče, příbuzné, přátele a známé. Vánoční jarmark proběhne v neděli 3.12., prosím zarezervujte si tento termín.

Moc se na vás těší
Monika, Bára, Julie a Zdeněk

Plán školky na období 13. - 16. 11. 2017

Moje tělo, moje zdraví!

Tento týden budeme i nadále s dětmi probírat vše o zdraví a našem těle, protože je toho spoustu, co se ještě musíme naučit a zopakovat o stavbě těla a zdraví s ním spojeném. Budeme si nejen názorně ukazovat, jak můžeme o své tělo pečovat, ale také, jak předcházet úrazům. Určitě si nezapomeneme společně zazpívat, naučit se nové básničky, písničky a v neposlední řadě si vyrobíme spoustu hezkých výrobků. Každý den se po ráno pořádně rozcvičíme, abychom měli spoustu energie a dobré nálady, pro práci a hraní ve školce. V pátek nás čeká státní svátek, takže si užijte volného dne.

Příjemné podzimní dny přeje
Monika, Bára, Julča a Zdeněk

 

Plán školky na období 6.-10. 11. 2017

Moje tělo, moje zdraví 

Venku už začíná být chladno, a tak se může lehce stát, že onemocníme. Proto si teď budeme povídat o zdraví, dozvíme se, jak ho chránit, jak nemocem předcházet a jak pomoci někomu, kdo je nemocný. Protože nás ani zima neodradí od toho, abychom trávili čas venku, řekneme si, jak se oblékat a čím se venku zahřát. Také se dozvíme, z jakých částí se skládá naše tělo, jak se jeho části nazývají a k čemu jsou pro nás důležité.
Naučíme se novou písničku, vytvoříme krásné obrázky a budeme utužovat naše zdraví a kondičku.

Příjemně prožitý týden přeje
Monika, Bára, Julie a Zdeněk

Plán školky na období 30. 10. - 3. 11. 2017

Podzim čaruje

Podzim je tady a to ve vší parádě. Listy se nám krásně zbarvily, zahrada je plná ořechů. Na společných procházkách budeme zkoumat, jaký je podzim čaroděj – jak mění barvy, přírodu, vůně… Děti už si všimly, že venku se ochladilo, my si ale společně prozradíme a zopakujeme, proč je tak velmi důležité se v těchto dnech teple oblékat. Nebude chybět nová písnička, kterou se společně naučíme.

Také se s dětmi vypravíme na výlet a budeme pouštět draka, který nás přiletěl navštívit a už se velmi těší až se proletí.

A ve čtvrtek nás čeká tvořivá dílna, kde si děti ve spolupráci s rodiči vytvoří podzimní dekoraci.

Těšíme se na Vás 
Monika, Bára, Julie a Zdeněk

Plán školky na období 23. - 27. 10. 2017

Skáčeme přes kaluže

Máme tady krásné podzimní počasí, které nám nabízí pohled na okolní krajinu v těch nejhezčích barvách.
Sluníčko střídá déšť, a proto máme všude plno louží. Proč je tedy, nevyužít k potěšení našich dětí?
Proto si tento týden obujeme holínky a budeme soutěžit ve skoku dalekém přes kaluže.

Také si zopakujeme, jak je voda pro nás důležitá a k čemu všemu jí potřebujeme, nejen my lidé, ale také příroda.
Naučíme se novou básničku a písničku, kterou si doprovodíme tanečkem. Samozřejmě si vyrobíme krásné výrobky a obrázky pro rodiče. Tento týden budeme hodně sportovat, cvičit a také tančit. Takže nebudeme zahálet, ale vychutnáme si radost z pohybu a společných her.

Krásné podzimní dny přeji 
Monika, Bára, Julie a Zdeněk

Plán školky na období 16. - 20. 10. 2017

Počasí je na draka!
I teď budeme pokračovat v povídání o podzimu, tento týden ale zase trošku jinak. Může nám napovědět pohled z okna. Ano, budeme si povídat o tom, jaké je na podzim počasí a jaké změny se dějí v přírodě. To všechno budeme pozorovat při procházkách a pobytu venku, proto své děti vybavte vhodným oblečením a obuví. Ani nepříznivé počasí nás totiž neodradí od toho, abychom dováděli venku.
Ve školce pak budeme tvořit, učit se, zpívat a hrát si.

V sobotu 21. 9. pořádáme seminář pro rodiče - Jak vychovat zdravé a úspěšné dítě. Moc se těšíme na společné setkání na tomto semináři.

Těšíme se na Vás 
Monika, Bára, Julie a Zdeněk

Plán školky na období 9. - 13. 10. 2017

Putování s kapkou vody.

Tento týden si budeme povídat nejen o tom, že voda je nedílnou součástí naší Země, ale také si řekneme něco o řekách, mořích a oceánech. Vysvětlíme si, proč je voda k našemu životu důležitá, k čemu všemu jí potřebujeme nejen my, ale i rostliny a živočichové.

Pokusíme si společně zahrát na malé chemiky a ukázat si vodu ve všech třech skupenstvích:
1. kapalné – voda
2. plynné – vodní pára
3. pevné – led

A určitě si nezapomeneme říct o tom, jak je důležité neplýtvat vodou.

Jelikož nás čeká hodně deštivých dnů, nebudeme zahálet a vezmeme pláštěnku s holínkami a vyrazíme po okolí naší školky prozkoumat přírodu v dešti, kde si pořádně užijeme skákání v loužích.

Těšíme se na Vás 
Monika, Bára, Julie a Zdeněk

Plán školky na období 25. 9. - 6. 10. 2017

Je tu podzim!

Podzim je tady a to ve vší parádě. Listy se nám krásně zbarvily, zahrada je plná ořechů. V příštích čtrnácti dnech se s dětmi podíváme podzimu pod pokličku a najdeme všechno to krásné, co se na podzim dá dělat. Seznámíme se s podzimem jako ročním období a řekneme si, v čem se podzim liší od ostatních období.
Zkusíme svoji zručnost při práci s podzimními plodinami a pokusíme se vytvořit zvířátka z kaštanů nebo řetěz z šípků.  Nebudeme se nudit a společně si zahrajeme i pár her, při kterých se z nás stanou třeba detektivové, kteří dokáží najít správnou zeleninu či ovoce.
Naučíme se písničku, jednu nebo možná dvě a doprovodíme si je Orffovými nástroji. A v neposlední řadě se naučíme povyprávět krátkou pohádku o VELIKÉ řepě a zahrajeme si ji. Také si společně užijeme příští dva podzimní týdny hlavně při krátkých procházkách a hrách na zahradě. 

Ve čtvrtek 28. a v pátek 29. nás čekají takové malé prázdniny, protože školka je zavřená. Tedy vás - rodiče a děti, učitelé se totiž budou vzdělávat na semináři 🙂 V pondělí 2.10. v 16:30 se všichni potkáme na třídní schůzce.

Těšíme se na Vás 
Monika, Bára, Julie a Zdeněk

Plán školky na období 11. - 22. 9. 2017

 Kluci, holky, jdeme do školky!

Protože jsme si už všichni zvykli, že je po prázdninách, dovolené skončily a my už zase chodíme do školky, vrhneme se do práce. Povíme si, co je to školka, proč do ní chodíme, co v ní děláme a kdo se v ní o nás stará. Vyzkoušíme si, jestli se vyznáme v jejích prostorách a víme, kde co je. Vysvětlíme si, co to jsou pravidla, k čemu slouží a proč je důležité je dodržovat. Společně si pak vytvoříme tabuli „Naše pravidla“, která bude viset ve třídě.  A protože se mezi námi objevili noví kamarádi, budeme se o ně hezky starat a pomáhat jim, aby se jim u nás ve školce líbilo.  Samozřejmě budeme i tvořit, malovat, tancovat, hýbat se a zpívat.
Pěkný začátek školního roku 2017/2018 Vám přeje
Monika, Bára, Julča a Zdeněk