Syn začal navštěvovat školku krátce po druhých narozeninách. Měla jsem samozřejmě obavy, jak to bude zvládat. Za dva měsíce udělal obrovský pokrok. Je samostatnější, lépe komunikuje a díky učitelům ve školce vydrží celý den bez plenek. Nejvíce oceňuji, že učitelé přistupují ke každému dítěti individuálně, učí je řešit problémy, nekřičí na ně a opravdu dělají děti šťastnějšími.
paní Lenka V. (MŠ Brno)

S výběrem školky jsme spokojeni. Líbí se nám profesionální, ale přesto příjemný přístup personálu ze školky, vstřícnost při řešení individuálních záležitostí ohledně našeho syna a v neposlední řadě jsme se školkou spokojení z reakcí Aleška. Do školky se těší a nevyjadřuje žádné negativní pocity a postoje kdykoliv se o tématu školky bavíme. Děkujeme za váš milý přístup.
paní Radka Z. (MŠ Brno)

Se školkou jsme moc spokojeni. Mají velice citlivý přístup k dětem. Martínek je ve školce šťastný a má spoustu kamarádů. Nebojí se zeptat na něco, co neví a vždy dostane odpověď, kterou pochopí. Učitelé děti motivují a chválí, i když ne vždy je výsledek na 100%. Jediná věc, co Martínkovi trošku vadí, je, že nechodí na procházky, místo tohoho jsou jen na zahradě.
paní Petra. S. (MŠ Brno)

Naše dcera Alenka chodila do MŠ BASIC 2 roky. Po této době musím konstatovat, že se jedná o jednu z nejlepších školek v Brně. (Zkušenosti máme, je to naše druhé dítě.) Tety výborně komunikují s dětmi i rodiči a mají obrovskou trpělivost. Naše Alenka se zde naučila řešit konflikty a respektovat pravidla. Zlepšila se ve výslovnosti a artikulaci. Pro nás rodiče, kteří pracují ve službách, byla skvělá také pracovní doba do 18 hod. a bezproblémové parkování u školky. Alenka chodila do této školky velmi ráda a moc pěkně mluvila o všech tetách i paní kuchařce. Za to jim všem patří ještě jednou velký dík!
paní Jana B. (MŠ Brno)

Školku bych určitě doporučila. Hodně aktivní a tvořivá práce s dětmi. Bohatý program s jasně daným tématem – spojení zábavy s výukou v široké míře. Také jsme rádi za vedení dětí ke sportu a ke kultuře, návštěvy divadel a tělocvičny. Také způsob komunikace převzatý ze školky vede k lepší komunikaci mezi mnou a Alexem, hlavně při řešení nějakých konfliktů. Také se nám Alex více zklidnil, i když ho záchvaty zuřivosti občas ještě postihnou.
paní Jana Š. (MŠ Brno)

Rozhodnout se pro vaši školu bylo pro mě moc těžké. Týden jsem zvažovala všechna pro a proti. Bylo to pro mě něco nového – jiný způsob učení a přístupu k dítěti, co rozhodlo. Otázka peněz byla také velká, ale investovat do svého dítěte je ta nejlepší investice. Už po dvou měsících jsem poznala, že mé rozhodnutí bylo správné. Můj syn se do školy těší, je zvídavější, víc mi o všem povídá a celkově se uvolnil. I já jsem se uklidnila a uvolnila. Přestala jsem se bát, s čím zase přijde ze školy a jak dlouho nám zabere, než to pochopí a zda to vůbec pochopí. Přestala jsem mít migrény a mám víc času si s dětmi hrát. Mé rozhodnutí zvolit vaši školu bylo správné. Děkuji.
Alice N. (ZŠ Brno)

Rok 20014/2015 byl Sofinčin druhý rok tady ve škole a pozoruji na Sofince pokroky v mnoha ohledech. Jsem ráda, že si děti píšou bodíky a měří si tak kolik udělaly úkolů, aby měly zkušenost s tím, jak mít svoje studium mít pod svou vlastní kontrolou. Sofča také vyrobila kupu výtvorů, takže jsme měli opravdu radost! Děkuji!
paní H. (ZŠ Praha)

Od doby, co Marek chodí do Basicu, tak se hodně změnil. Občas máme pocit, že začal používat všechna slova, která si do svých 8. let nastřádal a neuměl použít. Rozhovory s ním bývají náročné na naši pozornost díky jeho velké zvídavosti a schopnosti se vyjadřovat. Marek se už nebojí komunikovat, je schopen vyřídit si věci sám. Což je vlastně „negativní“, protože když jsem mu nechtěl něco koupit, říkal jsem: „Já to nechci, jdi do toho obchodu a domluv si to“. Dříve to krásně fungovalo, teď ne. Naposled mě to stálo 560 Kč za šachy. Do písanky píše, protože chce a ne proto, že musí. Sám od sebe čte sestřičce z knížek večer před spaním. Čtení jej začalo bavit a nebere ho jen jako nutné zlo. Jeho přechodu do Basicu rozhodně nelitujeme a jsme rádi, že to na něj mělo takový pozitivní vliv. Díky poznatkům získaným za necelý rok jeho docházky do ZŠ Basic jsme se rozhodli i v případě jeho mladší sestry pro Basic.
paní Lenka a pan Tomáš N. (ZŠ Brno)

Bylo velmi zajímavé, pozorovat pokroky mého dítěte během školního roku. Nikita chodí do školy rád. A všimla jsem se, ze ví, co přesně nechápe. Když jsme četli knížku, zaznamenala jsem, že ho to nebavilo, ale dělal to pro mne. Potom začaly problémy, syn ze začal vztekat. Manžel zasáhl do konfliktu a zeptal se Nikity co četl jako poslední a jakému slovu nerozuměl. Nikita to slovo našel ihned. Okamžitě jsme si ho vysvětlili. Další den si syn vzpomněl na ještě jedno sousloví, které mu dělalo problémy. Když jsme sousloví objasňovali, tak jsem zjistila, ze to v něm vyvolávalo strach a nejistotu a měl k tomu vymyšlenou nesprávnou definici a k tomu i další situace, např. že mu může hrozit nebezpečí. Po objasnění měl dobrou náladu a zajímal se o další informace ohledně správné definice a života vůbec. Od této doby jsem získala ještě větší důvěru v učitele a metodu, využívanou ve škole Basic. V této škole se opravdu pečlivě sleduje, zdali děti všemu rozumí. Můj syn chodí i do jiných vyučovacích kroužků. Ze všech ale preferuje Basic nejvíce. A my, jako rodiče, taky. Děkuji všem, kteří se ve škole Basic starají a vzdělávají naše dítě.
Paní O. Bočková (Praha)

Před 3 lety jsme se přistěhovali do Brna a syn nastoupil na místní školu do 5. třídy. Učení mu odjakživa šlo s obtížemi, musela jsem se mu každé odpoledne věnovat a pomáhat mu s psaním úkolů. Do školy chodil velmi nerad, viděl, že za ostatními zaostává, a že i když se učivu věnuje celé odpoledne, výsledky absolutně neodpovídají vynaloženému času a úsilí, což ho pochopitelně demotivovalo. Když jsem na internetu objevila stránky Basicu s tím, že tam lze přihlásit děti na doučování, neváhala jsem. Výsledky přicházely pomaleji, v místní škole měl stále problémy s učením i paní učitelkou, a naopak na každé doučování v Basicu se Tom těšil, což mě velmi překvapovalo. Po roce doučování se Tomáš při výuce Monice Talašové svěřil, že by chtěl do Basicu chodit na denní vyučování. Váhala jsem, protože by se jednalo o každodenní dojíždění s přestupem. Po diskuzi s Monikou a paní ředitelkou jsme se rozhodli, že to uděláme, a ze dne na den jsme skutečně změnili školu. Už je to více než rok, a toto rozhodnutí se ukázalo jako skvělé. V Basicu mají k dětem jiný, velmi přátelský přístup. Ve třídě je méně dětí než na běžné škole, takže učitel velmi rychle zjistí, zda žák pracuje a vnímá učivo, nebo zda se u něčeho zarazil a neví, jak pokračovat. Děti nemají obavu se ihned zeptat, když něčemu nerozumí, naopak je to vyžadováno. Vhodně se procvičuje i týmová spolupráce. Myslím, že si v Basicu také dobře hlídají a řeší případné neshody mezi dětmi. Děti vidí svoje výsledky práce na grafu, zároveň se mohou porovnat s ostatními dětmi. Za tu dobu se ještě nestalo, že by si na něco stěžoval, nebo dokonce zalitoval, že si Basic vybral a víceméně u mne prosadil. Našel si tady nové kamarády, se kterými tráví občas i pár hodin po škole. A vím, že Basic by určitě za jinou školu dobrovolně nevyměnil.
Paní Ř. (ZŠ Brno)

Mne osobně první příjemné překvapení potkalo hned první den, kdy jsem do ZŠ Basic vešla – osobní přístup, milé a vstřícné jednání, ochota a empatie mne zaujaly a nebojím se říct nadchly. První, co jsem si v duchu řekla bylo: „To jsem hledala!“ Vlastně mi v ten moment spadl ze srdce balvan. Od té doby můj mladší syn prošel školkou Basic a nyní je v ZŠ Basic. Ale nejsem spokojená jen já. Spokojený, veselý a nadšený je i můj syn (a to si myslím, že to nemá ve škole vůbec lehké). I když se vyskytly drobné problémy, učitelský sbor si ve všem poradil. Učitelé zvládli bojovat se synovou bojácností, když šel do ZOO překonat strach ze zvířat, přemohli synovu závislost na mojí osobě (spinkal ve škole na Halloween), zvládli zapojit plaché dítě do kolektivu, naučili ho nebát se dětí ani dospělých. Vždy byly všichni ochotni vyjít vstříc, a také vyslechnout jak mne tak mého syna a také okamžitě a ochotně vyřešili i drobné neshody mezi dětmi. Myslím, že právě tohle dělá Basic rodinou, která rychle přiroste k srdci dítěti i dospělému. Pak tam dítko rádo chodí a rodič se nemusí „bát“ tam jít. Musím říct, že všichni počínaje paní ředitelkou Kovářovou (jak říká můj syn Svatkou), panem učitelem Petrem, paní učitelkou Simonou a Luckou mají můj obdiv a synovu upřímnou dětskou lásku. Věřím, že i vy všichni ostatní budete mít stejný pocit a hlavně klid v duši, když budete vědět, že Vaše dítko je v dobrých rukách! Všem vám děkujeme.
Paní M. (ZŠ Praha)

Basic mi pomohl věci pochopit a ne jen se to naučit nazpaměť. Díky němu si učitelka češtiny všimla pokroku a dala mi lepší známku. Díky Basicu se snad dostanu na střední školu, kterou jsem si vysnila. Zdenka je hrozně milá a se vším mi pomáhala, i když to bylo občas hodně těžký, abych to pochopila. Děkuji Basicu, že si můžu splnit svůj sen a jít na veterinu.
Valerie Ž. (16 let) Studijní centrum Brno

Jaké to bylo? Na „doučování“ jezdil Jiřík 4 měsíce. Nejlepší na tom vše bylo, že ho hodiny se Zdenkou bavily. Nebyla to paní učitelka, ale kamarádka, kterou chtěl „pověsit na šibenici“. Samozřejmě jen při procvičování a hádání písmen na papíře. I my „dospělý holky“ jsme se vždy domluvily a klaplo to – jakákoli změna v termínu nebo osobní setkání. Ke čtení už nemá Jirka takovou nechuť a občas si vezme i sám knížku nebo komiks. A to i ráno, když nám zbyde třeba jen pár minut před odchodem do školy. Všem „kamarádům“ našich dětí, kteří nám pomáhají v Basic, přeji mnoho elánu, energie a sil do další práce.
Paní Eva V. (syn Jirka, 9 let) Studijní centrum Brno

Měl jsem veliké mezery ohledně matematiky a velice mi pomohlo dohnat osnovy, ve kterých jsem měl mezery. Jsem autista, který se snaží studovat co nejdéle. Je tady velice příjemný přístup. Když jsem něco nevěděl, tak jsme se k tomu vrátili.
Kamil M. (17 let) Studijní centrum Brno

Jmenuji se Štěpánka Kosková. Chodila jsem do Basicu na čtení. Měla jsem paní učitelku Zdeničku. Zdenička je moc milá a hodně mi pomohla se čtením. Nejvíc se mi líbila kniha o Alíkovi. Často jsme hrály i různé hry. Měla jsem spolužačku. Ráda jsem do Basicu chodila.
Štěpánka K. (9 let) Studijní centrum Brno

Do Basicu začala Štěpánka chodit od půlky října. Začala mít problém se čtením, a tak jsme vyhledali pomoc. Výsledky se dostavily celkem brzy – zlepšila se ve škole, začalo ji bavit číst a přestala mít strach ze špatných známek. Pozitivně hodnotím i příjemné prostředí a úsměv na rtu všech pedagogů. Děkuji moc.
Paní Kosková (dcera Štěpánka, 9 let) Studijní centrum Brno

Takže, na doučování jsem začal chodit proto, abych měl lepší přípravu nejen na přijímačky a abych uměl líp pravopis a nedělal v tom takové chyby. Doučování se mně líbilo. Někdy to bylo takové, že když byla náročná škola, tak jsem byl trochu unavený a ta práce nebyla nejlepší. Teď už je to lepší a pokrok, který jsem zde udělal, je znát.
Michael F. (14 let) Studijní centrum Brno

Jsme z Čebína, ale vybrali jsme si vás na doučení českého jazyka. Syn Michael byl celou dobu spokojený. Myslím, že si doplnil dost nedostatků. Děkujeme za trpělivost a určitě vás doporučíme našim známým!
Paní Barbora F. (syn Michael, 14 let) Studijní centrum Brno

Po 2 měsících docházky na doučování se doučil část abecedy, tím pádem naskočilo čtení, začal číst alespoň slabiky což předtím odmítal. Zlepšil se i pravopis. Do Basicu se těšil ale hlavně tam chodil rád což se o státní škole říct nedalo. Pozitivní přístup paní učitelky ho nastartoval na to chtít číst a učit se. Po zvážení jsme došli k závěru – přejít do Basicu natrvalo. Lepší rozhodnutí jsme nemohli udělat. Od pololetí odpadl každodenní stres s úkoly které jsme předtím dělali i 3,5 hodiny, teď se učíme 1/2h max a ono to jde taky a v klidu. Každé ráno vstává s úsměvem na tváři a v pohodě, do školy se těší.
paní J.B. Studijní centrum Praha

Tomáš měl problémy s jazykem českým. Diktáty, sloh a celkově se naučit byl jedním velkým problémem. Po návštěvě v Basic se vše změnilo. Tomáš začal nosit z ČJ 1 a 2. Sloh se úplně změnil. Dříve stěží napsal 10 vět. Teď popíše celou stránku A4 a pohraje si se slovy i věty. Je radost číst jeho sloh. Basic mu pomohl i v tom, že se snáze naučí i do jiných předmětů. Výsledky ve škole jsou skvělé. Moc děkujeme paní učitelce Libušce. Hodně nám pomohla.
paní K.V. Studijní centrum Praha

Kája je víc samostatná, méně se stydí, poprvé řekla, že miluje čtení. Vždy se na doučování těší. Chce do prázdnin zvládnout krásně číst. Ve škole už nechce zkrácené diktáty, věří si. Občas jí něco nevyjde, ale nehroutí se. Máme radost z jejích úspěchů a spokojenosti. Už po mně nehází češtinu, že ji nemá ráda. Sama si bere referáty ve škole, hlásí se. S
Bylo to super. Líbila se mi atmosféra. Cíl jsem zvládla, dostala jsem se na gympl. Něco jsem se naučila a zjistila. Na doučování byla sranda. Trochu mě mrzí, že už to končí. T.M.
Verunka na hodiny chodila určitě velmi ráda. Její zlepšení za půl roku bylo určitě v tom, že jí čtení už nedělá takový problém, je plynulejší a dokonce si občas sama začne číst, jeví občasný zájem o internet (nejen písničky na YouTube), považuji tyto hodiny rozhodně za přínos.
paní N.C. Studijní centrum Praha

Syna jsme přihlásili po nevalných výsledcích ve škole. Špatně prospíval, škola ho nebavila, byl nesoustředěný a otrávený. Ve škole prospíval s trojkami. Po předchozím letním doučování jsme navázali na doučování ve školním roce. A začaly se dít změny. Najednou byl samostatnější, soustředěný a do školy se těšil. Ale hlavně se m u spravil průměr ve škole. Známky se zlepšily o jeden stupeň. Už jsme nedoufali! Nevěřili jsme, že by nastala nějaká změna, ale ono se tak opravdu stalo. Zato vděčíme škole Basic a paní učitelce Katce P. Děkujeme a Basic budeme určitě doporučovat dále.
paní A.Ž. Studijní centrum Praha

Děkuji Lucce za půl roku trpělivosti. Občas to nebylo lehké, ale zvládl jsem gramatiku a přípravu na přijímací zkoušky, které jsem zvládl na obě SŠ. Děkuji.
Zdeněk M. (16 let) Studijní centrum Brno

Děkuji paní učitelce Lucii za dobrou práci v doučování Zdeňka. Hodně mu to pomohlo na střední školu zemědělskou, kam chtěl jít. Zdeněk s výukou paní učitelky Lucie byl velice spokojený, moc mu to pomohlo a zvedlo sebevědomí. Výuka Lucie Zdendu naučila v ČJ hodně věcí, které ve škole při ČJ někdy nepochopil. Lucie mu to uměla dobře vysvětlit. Tímto jí děkuji za skvělou práci. Pokud budeme potřebovat její pomoc, vždy se na ni obrátíme.
Paní Závodská (vnuk Zdeněk) Studijní centrum Brno